1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ozmoz cihazı hakkında tavsiye

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde sıtkı yılmaz tarafından 14 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. sıtkı yılmaz

sıtkı yılmaz

Yer:
    Avcılar-İstanbul (DELİORMAN)
    İsim:
    SITKI YILMAZ
    Selamlar herkese öncelikle,

Yavaş yavaş malzemelerini topladığım akvaryumumum için birde ozmoz cihazı almayı düşünüyorum fiyatı düşük performansı yüksek kaliteli bir cihaz almayı düşünüyorum 200-250tl bir bütçem var bana hangi cihazı önerirsiniz acaba.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba, nette araştırdığınız da o fiyatta bir sürü bulabilirsiniz...

3. sıtkı yılmaz

sıtkı yılmaz

Yer:
    İsim:
    SITKI YILMAZ
    Evet cok var fakat ben hic anlamiyorum aritma cihazlarindan bu yuzden kullanan kisilerin yorum ve tavsiyelerini almanin mantikli oldugunu dusundum.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Şimdi abi doğruda sırf akvaryumda mı kullanılacak yada hem akvaryum hemde içme suyu olarak mı?

5. sıtkı yılmaz

sıtkı yılmaz

Yer:
    İsim:
    SITKI YILMAZ
    Sadece akvaryumda kullanılacak fakat eğer kaliteli su verir ise neden içme suyu olarakta kullanılmasın? Tabiki içme suyu olarakta kullana bilirim..

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O zaman normal bir cihaz alınıp membran çıkışına ekstradan silikat filtresi takılacak, vana ile bölünecek silikatlı olan yer akvaryuma tatlandırıcı vb. olan kısım da içme suyu olacak...

7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Selamlar. Geçen hafta takılan ro cihazıyla artık bende suyu bedavaya getireceğim :D Tereddütte kaldığım bir nokta var.Dün ilk defa 20 lt lik bir bidon dolumu yaptım.Musluğu kapatmış olmama rağmen tezgah altında duran cihazdan sürekli yani yaklaşık 30 saattir bir ses geliyor.Sanki musluk açıkmışta bir yerlere su akıyormuş gibi.Bu normalmidir?

8. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Yağmur hanım osmos cihazları şebekeden aldığı suyun yaklaşık üçte birini içme suyu olarak verir.Ayrıştırdığı atık su gidere bağlıdır siz görmeden gidiyor oradan.Yedek su deposu dolana kadar siz musluğu kapatsanız dahi sistem çalışmaya devam edecektir ama 30 saat sürmez.

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abla zaten ro cihazı suyu arıttığı için çeşme suyunun yarısı yada 3 de 1 i atık su olarak gider borusundan çöpe gider, sende de muhtemelen 12 litrelik depolu sistem var, deponun dolması 2-3 saat sürüyor o zaman zarfında yukarı da söylediğim gibi çöpe atıyor duyduğun ses o dur...

10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    İyide benim kurdurduğum sistem sadece akvaryum için.İçme suyu bağlı değil.Geçen cuma gününden beri 5-10 lt olarak su aldım.Hepsinde bir süre tıslama sesi oldu ama sonrasında geçti.Bu seferki dün doldurulan 20 lt.bir bidon ve ses bu saat oldu hala devam ediyor.Bana normal değilmiş gibi geldi.

(Bu arada ben hala foto yükleyemiyorum,mecburen video koydum)

11. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Yedek su tankı yokmu?Tank yok ise hemen kesilmesi lazım

12. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Olan biten hepsi videoda göründüğü kadar.Ne yapmalıyım?Yarın firmayı arayayımmı?

13. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Yağmur hanım su giderine bağlı bir hortum olması gerekiyor kontrol etme şansınız varmı su akıyormu acaba.

14. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Evet Murat bey çıkartıp baktık su akıyor.Şimdi onun vanasını kapattık.Ama kuran adam o vanayı sakın ellemeyin,kısığa ayarladım,basınçlı su gelirse filtre erken biter gibi bişeyler demiş.Normalde o vananın devamlı açık olup biz arıtma musluğunu açtığımızda devreye girmesi gerekmiyormu?

15. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Daha iyi sistemlerde gidere giden boruda vana değil kısıtlayıcı bir parça vardır. Vana biraz manuel olmuş. Su açıkken aşağıdaki resimde görülen iki giriş iki çıkışlı bir parça olmalı. Siz suyu açtığınızda bu dört yollu vana gidere su göndermeye başlar siz suyu kapadığınızda ise gidere giden su kapanır. Asıl sorun sizde reçine fitresi yok gibi duruyor. Ben 7 filtreli ro cihazını 12 litrelik tankı ile beraber 399 tl ye aldım. Ayni zamanda içme suyu olarak kullanıyorum. Ayni cihazın 5 filtreli olanı ise 299 T.L bütün büyük yapı marketlerinde var. Sizde mix bet reçine var mı ?
    images.jpg

16. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Aynen öyle olması gerekiyor bir arıza var sanırım.Vanayı tamamen kapatın ay sonunda ilginç bir su faturası ile karşılaşmayın.servis çağırın.

17. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
  18. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Benimkinde o tanktan yok.Ve fiyat 300 tl + 200 tlde ölçüm cihazı.Üstte takılı olanların üstünde mb reçine ve ro membran yazıyor.Siz bakmayın ben vana dedim ama bir kol var sağa sola dönen.Cihazı Erdem arkadaşımızın önerdiği yerden aldım.Yetkili beyle görüştüğümde kendininde akvaryumunun olduğunu söyledi.Hatalı bir şeyler olduğunu sanmam.Ama ses daha önce yoktu, dün yüklü miktar (2o lt) su doldurunca ses bir daha hiç kesilmedi.

19. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Şatof Valf in illaki olması lazım. Üstte yazdığım Linke bakarsanız nasıl çalıştığını açıklamışlar.

20. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Aynen kapattık zaten vanayı.Yarın aldığım yeri ararım gelip baksınlar.Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.Az kalsın damacana su parasını geçecekti faturamız.:)

murat parin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş