1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ozon ve Benek

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Paranormal tarafından 17 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Paranormal

Paranormal

Yer:
    Istanbul
    İsim:
    Tolga YILDIRIM
    Merhaba arkadaşlar;
    Benekli bir balığı akvaryumdan aldığımız su ile bir kovaya koysak.Ardından ozonizeri kovada çalıştırsak.Balığın sonu ne olur ?

Ayrıca ozonizerin akvaryumda çalışmasının yarar ve zararları nelerdir?Redoxu sabit tutabildiğimizi düşünürsek...

:::Ne mutlu Türk 'üm diyene:::

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Kovada ozon tedavisi çok riskli...Yüksek ozon balığın mukozasını bir anda kavurabilir...Akvaryumda ozon kullanımında ise ben mutlaka redox metre öneririm.Çünkü ayarı kaçarsa tüm canlıları öldürür.Saygılarımla

YIKIKTEMO, ka2n, Paranormal ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ozonun mutlaka kontrollü kullanilmasi gerek. Kovada bu imkansiz. Fazla gelirse benekle birlikte baligida yakarsin ;)

ka2n, ogurcay ve Paranormal bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sıfır etki alınır, mukozaya gömük parazitlerden söz ediyoruz, bakır bile yetersiz kalabiliyor.

Ancak balığı terk etmiş ve su kolonunda gezinip konak arayan parazitleri sersemletir. Bu yönü ile bakınca da bu sorunda tedavi edici değil, tedaviye yardım edici uygulamadır.

ogurcay, Paranormal ve mekatronik bunu beğendi.
  5. GETzREADY

GETzREADY

Ozonu ben düzenli olarak kullanıyorum,çünkü benek denilen illetten tam 7 aydır kurtulamadım.Tam kurtuldum derken yeni eklenen vampire tang yüzünden yeniden başladı.Ne zaman ozon kullanımını durdursam ertesi gün benek sarıyo tankı,ışıklar kapalı ve ozon kullanıldığında büyük oranda azalma oluyor.

6. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Ph ınızı sevin yüksek tutun....

7. GETzREADY

GETzREADY

Akşam bir check edeyim ph seviyesini.

8. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Bence ana tank yetine kontroller ile kovada ozon tedavisi daha mantıklı geliyor bana ama 5 dk bitecek iş değil günlerce sürecek bir tedavi bu nedenle karantina tankı ister
    Ph ve ısıyıda kontrollü yükseltmek gerekiyor .
    Aslında hepsi yan etkenler hiçbiri kesin budur tedavi değil.

9. alright

alright

İsim:
    kamil
    Eğer ozon tedavisi ni kovada yaparsan benekler hallolur ama akşam yemekte de balık yersiniz.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 23 Temmuz 2015

Sayfayı Paylaş