1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pıt pıt pıt...

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde LostRua tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Arkadaşlar bugün odamda büyük çapta bir temizlik yapıldı bende anneme yardım edeyim dedim. Tabi akvaryumda odamda tam o sırada ilgimi çekti tüm balıklar sakin sakin yüzüyordu anlayamadım. Bir farklılık olduğunu annemlede konuştum. Sonrasında temizlik bitti yattım dinleniyordum. Daha önümüzde temizlenecek 3 kat vardı çünkü. Akvaryumumun ışıklar yandı bende bir sorun var mı yok mu diye gözden geçirdim akvaryumu birde ne göreyim. Bizim zeytinliklerden ve sazlıklardan. Pıt pıt pıt diye hava kabarcığı çıkıyor. Fotosenteze başlamışlar tabi yüzümü bir gülücük kapladı hemen wallichiler yeni sürgünler veriyor ve 2 ay boyunca yosunlarla mücadelede yorgun düşmüşlerdi toparlanıyorlar. Tabiki hemanetihuslarda öyle. Çok güzel bir sonuç gerçekten. İnsanın emeklerini herşeyi unutturuyor birkaç kabarcık... Balıklarımında mutluluğu bu yüzden galiba. Şimdi ne yapmamı önerirsiniz bu aşamadan sonra yapılması gereken birşeyler varmı. Teşekkür ederim...

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Resimleri merak ettim doğuş :)

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Erman Hocam anneannem'in ölümünden önce fotoğraf makinesi ile onun fotoğraflarını çekmiştik. O yüzden pek alamadım makinayı elime. Ama ilerde uygun olursam ve fotosentez devam ederse eklerim tabikide. Ama şu anda mesela yavaşlamaya başladı hiç birşey değişmedi ama böyle olabilir heralde bir sorun olarak kabul etmiyorum ama.

Sayfayı Paylaş