1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

P.S. ye neler oluyor?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde LostRua tarafından 17 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Sanırsam video her şeyi anlatmaya yeter bu psye neler oluyor? Son kademede vana açık tamamiyle. Birkaç gün karidesi öğünlerde kullandım mikserle çekince sanırsam yağından dolayı mı böyle oldu ki?

%15 lik iki su değişimi yaptım.

Ps 4 gündür kapalı kapalı olduğu sürelerden ilk iki gün karides kullandım son iki günde fritz 460 vardı. O nedenle kapalıydı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Doğuş fritz bilmem ama bubble magus ps de karidese böyle tepki veriyordu bende nac 7, diğer ps lerde yaşamadım. pin ve mesh pervaneden de olabilir. pervane mesh mi?

3. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Karidesteki protein fazlalığı suyu bozmuştur...Garibimde toplamaya çalışıyor ne yapsın :)

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Pin ama yapıyor heralde. Beslenmeyi fazla kaçırmış olabilirim artık kurutmadan vermeyi düşünmüyorum.

Haklısınız dün gece sulu toplamasına izin verdim bugün biraz daha rahat çalışıyor. Ps atık kabındaki suyu toplaya toplaya su değişimi yapmayı düşünüyorum böylelikle rahatlayacaktır. Çünkü incelediğimde gövdenin yarısına kadar kabarcık biriktirmiş. Ama malesef onu katılaştıramıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Ufak bir güncelleme yapayım soruna dair. Protein skimmer konusunda bir şey öğrendim. Bizim değilde kendisinin istediği gibi topluyormuş beyfendi. Dün bir 5 litre tuzlu su hazırladım. Protein skimmeride kendi haline bıraktım. Sulu sulu topladı. Ama topladığı su arttıkça kahverengilikte artmaya başladı. Yaklaşık 5 litre su çektim bu şekilde tanktan. Sonra yeni hazırladığım suyu ilave ettim. Şimdi güzel bir şekilde köpüğü üretiyor. Ama sanırsam su tamamiyle arınana kadar bu şekilde yapmam gerekecek. Bu işlemi yaparken tanktaki ana tuzluluğu kontrol altına alıp gerekirse daha düşük tuzluluk oranına sahip su ilavesinde bulunmak gerekebilir. Onun haricinde biraz mekanik filtrasyonla sistemi rahatlatmak adına filtre bag kullandım. Bu şekilde de 2-3 gün durduktan sonra çıkardığımda eski haline döneceğini umuyorum. Şayet böyle problemler yaşarsanız dediğim şekilde psnin istediğini toplatmakta yarar var.

veysel ve m.avcıoğlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş