1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pacu mu Natteri Piranha Balığı mı

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde berkayyaldiz tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. berkayyaldiz

berkayyaldiz

İsim:
    berkay
    Pacu Piranha balığı mı, Nattari piranha balığımı çözemedim. Video içindeki balıklar benim balıklarım acaba natteri mi pacu mu bunlar?

Aldığımın 2. günü biri diğerinin arka yüzgecini ısırıp kopardı. Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. berkayyaldiz

berkayyaldiz

İsim:
    berkay
    Benimkiler alttakine benziyor ama genede kararsız kaldım :bilmem:

4. experfaruk

experfaruk

İsim:
    FARUK ARSLAN
    Bence balıklarınız natteri. Alt çenelerine bakınca çok belirgin bir şekilde belli oluyor. Bu arada Maşallahları var çok sağlıklı görünüyorlar.

5. ŞAFAK_HANÇER

ŞAFAK_HANÇER

İsim:
    Şafak Hançer
    Balıklarınız kesinlikle nattereri.Fakat bir süre sonra akvaryumdaki astronotları indiricektir.Ben sizin yerinizde olsam tankı sırf nattereri yapardım.Bu arada nattereriler sürü pskolojisinde oldukları için en az 5-6'lı guruplar halinde bakın.Saygılar.

6. Okan Can

Okan Can

İsim:
    Okan Can Çetin
    Bu natteri mi pacu mu ? Yardım edin 10 liraya natteri diye aldım ama cevaplarınızı beklıyorum.

asd.jpg

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  8. Okan Can

Okan Can

İsim:
    Okan Can Çetin
    Karın da kırmızılık yok ustam karın beyaz kuyruklarda kırmızılık var gibi.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Her yere Pacu mu Natteri mi diye aynı mesajı yollamak yerine verdiğim linklere göz atabilirsin Okan. Mesajlarını sildim, artık tekrarlama istersen.

10. Okan Can

Okan Can

İsim:
    Okan Can Çetin
    Forumda yeniyim kusuruma bakmayın. Baktım da ayırt edemedim yardımcı olur musunuz ?

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yeni fark ettim sizin gösterdiğiniz muhtemelen pacu değil ve daha ufak alt çene kuvvetli ve önde...

12. Okan Can

Okan Can

İsim:
    Okan Can Çetin
    5cm civarında ama kuyrukları uzun gibi :S ?

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Biraz daha büyüsün daha belirginleşir alt çene dışarıda yani parçalamaya yaratılmış...:)

14. Okan Can

Okan Can

İsim:
    Okan Can Çetin
    Şöyle bi durum var Alparslan Bey ilk aldıgımda cikletlerin arasına atmıştım tüm kuyrukları kopmuştu ayırdım iyileştirdim manevi değeri de arttı ama dediğim gibi yavru cikletler bile vurmuştu arka kuyrugu da pacu gibi büyük duruyor hala çözemedim :S

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Biliyorsun ne kadar etçil olsa da karakterleri aynı çok ürkek ve çekingen canlılar şu anda cikletlerin vurması gayet normal birincisi küçük ikincisi bunlar sürü balığı mesela 2-3 tane alırsanız hep saklanırlar şöyle 5-7 tane almanız gerekiyor yanında da isterseniz astronot balığı ve diğer sert balıklar...:)

16. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Resimdeki balık net bir şekilde Natteri'dir

17. -lale-

-lale-

İsim:
    lale lale
    balığım akvaryumdan dışarı atlamış biz yokken ne kadar havasız kaldı bilmiyorum onu akvaryuma koydum canlandı ama hasta olduğu için diğerleri yemeye çalışmış rengi pek yok yüzgeçlerine kuyruğuna zarar vermişler biraz parçalanmış başka bi akvaryuma koydum ama yüzgeç ve kuyruğu düzelirmi :( yardım

18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz ,balığınız ne cins zarar verenler hangi cins yazarsanız daha iyi yardımcı oluruz...:)

ENVER bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş