1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

PACU Piranha Astronot Balığıyla Yaşar mı?

Başlığı 'Piranha Balıkları Forum' kategorisinde sadri01 tarafından 27 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. sadri01

sadri01

Arkadaşlar kısa zaman sürecinde astronot ve pacu almayı düşünüyorum.Pacular hakkında düşünceleriniz olumlu olumsuz yansıtırsanız sevinirim besleyenler özellikle.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Eren tecrübesini çok güzel açıklamış bence. Benim şahsi düşünceme gelince, türü önemsiyoruz ve akvaryum platformları içinde ilk türe özel katagori açan siteyiz. Piranha ailesi gerçekten çok geniş ve kendilerine ait dünyaları var. Çok mülayim olan türüde çok agresif ve saldırgan türüleride var. Pacu nispeten mülayim sayılır. Malesef yavru iken satın alınan ve büyüdüklerinde zor döndükleri akvaryumlarda besleniyorlar çoğu kez. Bu türün büyük akvaryumlara görsellik ve güzellik katacağına hiç şüphe yok. Dayanıklı ve sağlam balıklar, neredeyse her hafta boy attıklarını bariz gözlemliyebiliyorsunuz. İştahları besleme keyfi veriyor.

Düzenleme: 13 Mayıs 2016
  3. safak

safak

SADRİ bey pakularıda size tavsiye ederim güzel hayvanlardır.Hem etçil hem otçullar.Diğer internet sitelerinde barışçıl diyorlar ama kendi 2 senelik paku tecrubeme göre orta derecede agresifler büyüdüklerinde bir birlerine sert olmamak şartıyla kovalayıp dalaşıyorlar.Ama merak etmeyin astronotlara bir şey yapamazlar sıkar. :D

4. sadri01

sadri01

100 litre için ne diyorsunuz?

5. safak

safak

Bence 1 tane paku at hevesini al sonra büyüyünce verirsin ufaktan tekrar büyütürsün.

6. sadri01

sadri01

Hocam kimse almıyor büyüyünce insanın elinde kalıyor...1tane atarsam strese felan girermi?

7. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Kesinlikle katılıyorum.Büyüdüğünde bir balığa ancak bu kadar tepkili yaklaşılır. Akvaryumcu resmen üste para istiyor.Baraja salan arkadaşlar olduğunu duydum.Kışın ne olur bilmem ama bu çok tehlikeli tüm o barajdaki yerel türlerin sonu olabilir.

8. sadri01

sadri01

Ben büyüyünce eğer akvaryumcu almassa kurutmayı planlıyorum....

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bu balıkları alırken hangi boya geliceklerini bilmiyormusunuz ? Akvaryumcuların balıkları geri almak gibi bir zorunlulukları yokki.. Balıkları alırken onları daha iyi yaşatmak için mi alıyoruz yoksa büyüyünce akvaryumcuya geri veririm diye mi alıyoruz ? Önce bunu bir irdeleyelim.. Balığın ölmesini beklersiniz umarım kurutmak için.. :uyari: Defter yaprağı arasında kurutulan çiçekler gibi kurutulmadığını biliyorsunuzdur inşallah..

10. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Volkan abi,ağzına sağlık.

11. sadri01

sadri01

biliyoruz tabi hocam...

Sayfayı Paylaş