1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Palaemon serratus(Teke)

Başlığı 'Gobi-Blenny-Dragonet' kategorisinde reis tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Latince Adı: Palaemon serratus

Habitatı ve Anavatanı: Akdeniz. Aynı cinsin farklı türü pek çok denize dağılmıştır.

Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul. Artemia, fotoplankton, cyclop, yem parçacıkları.

Davranış Biçimi: Barışçıl

Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

Üreme: Erkeği dişisi ayrıdır. Dişi yumurtalar lavra olana kadar karnında taşır. Lavraları büyütmek zordur.

Işık: Normal

Tuzluluk: 1015 - 1023

Sıcaklık: 20-22 °C

En Fazla Büyüdüğü Boy: 10 cm

Reef Uyumu: Uyumlu

pH: 8.0-8.4

Kıyılarımızda sıkça görmek mümkündür. Kayalık, mağara tipi ortamları severler. Akvaryumlarına wrasse, aslan balığı gibi avcı balıklar konulmamalıdır.

2. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Bir arkadaşım , İzmirden getirmişti.Oldukça güzel ve parçalı renklere sahip yaratıklar. Temizlikçi karides ile yer kavgası yaptıkları oluyor ama 2-3 saniyelik çarpışmadan sonra galip çıkan, temizlikçi karidesim oluyor. Ülkemiz sularında bolca bulunan bu yaratıkların, akvaryumlarımıza daha çok girmesi dileği ile...

3. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Bu karideslerden almak istiyorum nasil sahip olurum sagliklisi nasil anlasilir ve 200 lt akvaryumda kac adet olmalilar yardimci olursaniz sevinirim

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ülkemizde bol miktarda var geçen sene Marmara ve Karadenizden aşağı yukarı100 tane çıkarttım ve arkadşlarıma dağıttım halada akvaryumda var,çok güzel temizlik ekibidir akvaryum için faydalı bir canlı...:)

5. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Ellerinize saglik sanirim kiyilardan toplamaya calisacagim 5-6tane cok olurmu benim tankima acaba

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yok çok olmaz şayet bulamazsanız bir ay sonra ben toplarım gine ve o zamana kadar sizde Müdavim üye olursunuz ve isterseniz size de veririm sıkıntı olmaz...:)

7. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Beklemez olurmuyum beklerim tabiki hatta toplama isine katkim olursa bayilirim ciraklik yaparim size :))

Alparslan bunu beğendi.
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Estafurullah abi halederim kolay toplayınca size de ulaştırırım...:)

Elmaslar bunu beğendi.
  9. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Simdiden tesekkur ederim heyecanla bekliyor olacagim

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş