1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Palyaço Akvaryumu ve anemon

Başlığı 'Palyaço Balıkları' kategorisinde Taylan tarafından 12 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Taylan

Taylan

İsim:
    VegaShot
    Palyaçolar anemon olmadan beslenebilirmi arkadaşlar anemonun ölmesi = kısa sürede tüm canlıların ölmesidir diye bir cümle okudum forumda üstelik canlılar ölmeden anemonu erkenden cıkarabilsek bile su değerlerini çok fazla bozabiliyomuş bende suyun değerlerinin alt üst olmasını ve büyük değişiklikleri yaşamak istemediğim icin acaba anemon koymasam yürütebilirmiyim akvaryumu diye düsünmeye basladım dalga motoruna takılmasa bile eceliyle ölme ihtimali var sonuçta :D

Palyaçolar anemon olmadan mutlu olabilirmi konak kabul edecekleri baska ne koyabilirim akvaryuma

Çekincem tanktaki bu olağanüstü durumdan sonra canlılar icin hayatı eski haline getirememekle alakalı anemon öldüğünde kaç saat sonra diğer canlıları öldürür veya kaç saat icinde suyu berbat eder bilemiyorum haliyle su değişiminden sonra akvaryumu anemon ölmeden önceki hale getirmek zor olabilir belkide anemon koymamak daha kolay bi iş olur tüm canlıları öldürmektense

Düzenleme: 12 Ağustos 2015
  2. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Palyaço balıkları anemonsuz yaşayabilir evet . Hairy mushroom , torch , hammer coral türleri gibi sabit mercanları host edinebilirler . Her palyaço anemona girecek diye birşeyde yok Bende 5 tane palyaço xl carpet anemon olmasına rağmen anemonu host edinmemişlerdi mesela :D

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

veysel bunu beğendi.
  3. Taylan

Taylan

İsim:
    VegaShot
    Ya bütün canlıların ölümüne sebep olmayacaksa anemon koyarım sorun değilde :) anemonların öldükleri vakit kaç saat içersinde suya ve canlılara zarar verir hale geldikleri hakkında bilgi bulamadım yani sabah işe giderim ben gittikten sonra bisey olur aksama kadar calısırım aksama kadar ölü anemon suda kalır döndüğümde herkez ölmüş olursa hobi açıkçası benim için son bulur canlı öldürmek istemiyorum keşke birileri anemon hakkında bilgi alabileceğim bir link atsa :D öldükten kaç saat içersinde çıkarmamız gerek mesela bu cok önemli.Anemon koyup koymayacağımı bu belirlicek.Yoksa benim icin bir problem yok aksine görsel olarakta onları anemonun icinde seyretmek bana cok keyif verir :)

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Anemon dan ölecek diye eklememek bence doğru değil öbür canlılara bakarsak hepsinden daha dayanıklı bir canlı diye biliriz ve ölüm olsa da bunu haftalar önce belli eder o zaman ister uzaklaştırılır ister hoşlandığı şartları verilir tedavi edilir. Ben çok anemon besledim ve öldüklerine hiç rastlamadım artı hep çoğaldılar...;)

Semih15 ve zipkinteam bunu beğendi.
  5. Taylan

Taylan

İsim:
    VegaShot

Bilmiyorum ben hiç beslemedim bilgimde internetten okudugum kadarıyla ve okudugum makalelerde anemon öldüğü vakit suya zehrini saldıgını ve kısa sürede suya zarar verdiği yahut tüm canlıları öldürdüğünü yazıyordu.Bu yüzden tedirgin oldum biraz :) forumda besleyen arkadaslardan öğrenicez iste yavas yavas :)

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryumda ölen bütün canlıların suyu bozmada etkisi olur ama aslında suyu bozmada anemon dan deniz hıyarının ölüsünün etkisi daha çoktur, o yüzden ölen canlıyı akvaryumda bırakmayıp hemen atmak lazım tabi bu söylediğim nano akvaryumlar için büyük akvaryumlar çok fazla canlı ölümlerini tolere edemez...

Semih15 bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Öncelikle nasıl bir akvaryum sistemine sahibiz onu anlamak gerek. Korku elbette yersiz ama sistemimiz beslemeye uygunsa yersiz, değilse korku yerinde sayılır.

Soğutucu var mı, aydınlatma nedir? Marin mi, reef mi?

8. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    image.jpg

Benimde bugün fark ettiğim bir olay. Palyaçonun konak mevzusu. Bendeki manyak zoa yı konak tutmuş durumda. Ben anemon alamamıştım maddiyattan. Ve şimdi görüyorum ki hoşuna giden herşeyi konak yapabiliyorlar :) benim palyaço normalde yüzeyde baş aşağı uyurdu. Artık yeri rahat :)

veysel bunu beğendi.
  9. başak

başak

İsim:
    gökhan
    image.jpeg Merhaba buble tip anemonum var clown fish im 1 haftadır hiç ilgilenmediği için böyle bir yöntem denedim ama hala yanına yaklaşmıyor farklı ne yapmam gerekşr yardım lütfen:(

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Palyaçoyu tedirgin etmeli yada korkutmalı ki sığınmak için anemona girsin, ara sıra kaba vurun bir müddet sonra girecektir...

Yasin1453 bunu beğendi.
  11. başak

başak

İsim:
    gökhan
    4 saat kaldı içinde tık yok neyapabilirim başka

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Her palyaço balığı anemona girecek diye bir şey yok, bubble rose anemona girmeyen palyaço başka anemona da gireceğini sanmıyorum, o yüzden en iyi si balığı değiştirmek...

13. başak

başak

İsim:
    gökhan
    Ama aldığımız akvaryumcuda başka bir anemonun içinden aldık ve 4 ününde girmemesi normalmi?

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Normal değil beklemek lazım girmeleri bazen uzun zaman alabilir...

15. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Ben şöyle yapmıştım. Plastik şeffaf kavanozlar oluyor. Onu makasla palyaçonun geçemeyeceği ama su devir daimi olabileceği kadar büyüklükte delikler açmıştım. Anemon ve palyaçoları (eş olarak) ters çevirerek kapatmıştım. 1 gün boyunca....

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş