1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Palyaço Balığı Akvaryumu ve Doğal Deniz Suyu

Başlığı 'Palyaço Balıkları' kategorisinde Hector tarafından 17 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Palyaço balığı ekledim, deniz akvaryumuna Marmara deniz suyu ilavesi düşünüyorum. Deniz suyu aşılama yöntemini bana anlatabilir misiniz? Bu konuda hiçbir fikrim yok, ayrıca 2 hafta önce kurduğum deniz akvaryumuma zorla olsa da 2 yavru percula clown almak zorunda kaldım, arkadaşımın deniz akvaryumundaki problemlerden dolayı, şuan gayet sağlıklılar , sarımsaklı yem ve kendi hazırladığım deniz mahsüllerinden karıştırdığım yemi veriyorum gayet mutlular diyebilirim. Marmara Deniz'i suyu ilave edersem ne gibi avantajlar sağlar veya dezavantajlar....

image.jpg

image.jpg

DaPhNe ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryum daha diatom geçirmemiş ve canlı eklemişsiniz arkadaşınızdan zorunlu almışsınız ama canlılar bu durumda da tehlikedeler.Doğal suyuyla sadece aşılama şu durumda iyi olur ve acilen biraz canlı kaya ekleyin ki canlıların yaşama şansı yükselsin,keşke daha evvel konu açsaydınız,neyse gelişmeleri takip edip biran önce toparlayalım. Elinizdeki ekipmanları,fotoları ekleyin ve kurulumu yazın eksik bir şey var mı bakalım...:)

3. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Tekrar belirtmekte fayda var. Akvaryumumda 2 dalga motoru 1 adet askılı via Aqua multi skimmer UV, filtre ve protein skimmer içinde 4 adet t5 ışık bunlardan 2 şini Aqua mavisi olarak değiştiricem... Birazdan ******* e gidip canlı Kaya alıcam ve Marmara'dan su çekicem bakalım hayırlısı ;)

4. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    İyi günlerde besleyin emre bey.
    Marmara suyunu ne amaçlı kullanmak istiyorsunuz. Tankınızda herhangi bir sorun gözükmüyor anlatılanlara göre.
    Diatom aşamasının oluşması için bir süre su değiştirmezseniz daha iyi olur.
    Marmara suyu Plankton vb canlı girişi için ise şu aşamada tavsiye etmem.
    İlle de kullanacağım derseniz, aldığınız suyu ısını ayarlayarak tankınıza göre tuzluluğunu artırarak kullanabilirsiniz.
    Bugün pazar ******* kapalı genellikle :D

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi akvaryumda iki palyaço var yaşam mücadelesi veriyor,o yüzden Marmara suyu kullanması gerekiyor...:)

6. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Herkese iyi pazarlar...******* kapalı evet şimdi ordan geldim , gelirken diğer deniz akvaryumu olan arkadaş pet den 10 kg canlı Kaya aldım. Tüm su parametrelerimiz iyi bi sorun gözükmüyor şimdilik ama deniz suyu iyi gelecekse aşılama yapmak isterim. Bu arada teşekkür ederim Bülent bey.

7. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    image.jpg

image.jpg

DaPhNe bunu beğendi.
  8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Yer yer diatom var arka taraflarda.
    Bu aşamada birşey gerekmez.
    Canlı kaya ilavesi yerinde olmuş.
    Palyaçolar bu değerlere dayanacak canlılar. Temizlik ekibinden Başka canlı ilavesi yapmayıp diatom kalkana kadar beklerseniz sorun olmaz.
    Protein skimmer toplaması nasıl?
    Bu aşamada uv çalıştırmayın

9. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Protein skimmer toplama kabı 2 günde bir doluyor. Gayet memnunum diyebilirim UV yi kapattım dün aksam, arka taraftakilerden diatom değil ben film koyarken hava kabarcığı bıraktım değişiklik olsun diye, işe yaramış anlaşılan:)

10. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Sol sağ arka tarafta kum üzerinde görünüyor :)
    Ps ayarını biraz kısın, ıslak toplaması için sebep yok şu anda.

11. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Geçen gün onuda kıstım ve UV yi kapattım, sanırım birkaç hafta böyle devam edicem, Estrada dış filtrede almayı düşünüyorum bi yararı olur sanırım...

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Dış filtre temizleme yönünden çok sıkıntı olur. Temizlemezsende akvaryum da nitrat falan yükselir. Nereden baksan en geç 2 günde bir temizlemen lazım, aç kapa derken zor gelir atlarsın temizliği sıkıntı yaratır. Bence onun yerine yüksek e 2 gözlü şelale filtreler var onlardan al derim. İstediğin malzemeyi koyarsın, medya olarak kullanırsın.

seçkin bunu beğendi.
  13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun akvaryum, inşallah zamanla sağlıklı ve istediğin görselliğe ulaşır. Dış filtre almanı önermem, sanırım sump sistemi yok, o yüzden şelale filtre almak çok daha efektif bir kullanım yaratır.

14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu şekil bir şelale filtre alsan olur.
    8690286584756-500x500.png

15. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Yardımınız için teşekkürler, en yakın zamanda 2 kafalı bir şelale filtre alıcam, deminde su parametrelerini test ettim herşey normal çok şükür inşallah herşey dahada güzel olacak ...

Alparslan, YIKIKTEMO ve veysel bunu beğendi.
  16. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Ben yorum yapacak kadar bilgili değilim ama herşeyin yolunda gideceğine eminim.
    Hem bilgin yok hem nasıl emin olabiliyorsun diyebilirsin.
    Nasıl mı?
    Veysel abi,Temel abi,Bülent abi ve olmazsa olmaz Alparslan :)
    Daha birşeye gerek yok.:portaliseviyoruz:

Alparslan bunu beğendi.
  17. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    herkese merhaba, mercan akvaryumunu kuralı 4 ay oldu ve ilginçtirki nerden geldiği belli olmayan bu yengeçin ne tür olduğunu bilmiyorum, nasıl geldi onuda bilmiyorum acil yardımlarınızı bekliyorum, türünü ve mercanlara karşi zararlı olup olmadığını söylerseniz sevinirim image.jpg

18. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Akvaryumumun şimdiki hali ilginize teşekkür ederim....

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      85,2 KB
      Görüntüleme:
      249
  19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Emre gayet güzel olmuş akvaryum. Doğal deniz suyu elbette kullanabilirsin, aşılama dedikleri aslında basit bir kavram. Doğal su ekleyerek bazı maro ve mikro canlıları akvaryuma kazandırmak. Elbette suyun alındığı yere göre hep faydalı canlılar taşınmış olmuyor ancak genellikle sistem bunları tolere ediyor.

Son fotoğrafta kayalar üzerinde kırmızı oluşumlar var, bunlar dokununca hemen dağılıyor mu, yoksa coraline alg mi anlayamadım. Kontrol eder yazarsan iyi olur. Akvaryumun buharlaşan suyunu nasıl bir suyla tamamlıyorsun veya su değişimlerinde kullandığın su nedir?

20. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Polip sayılarında azalma varsa yengeç olabilir, yengeçlere güvenmeyin :)

Sayfayı Paylaş