1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Palyaço Balığı Yem Yemiyor

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde illegalstar_14 tarafından 24 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. illegalstar_14

illegalstar_14

İsim:
    koray tunca
    22.04.2015 tarihinde akvaryum ve 2 adet palyaço balığı aldım. İlk önce ufak balık geldi sonra diğeri büyük olan. Ufak gayet iyi ama buyuk ilk atışta biraz suda ölü numarası yaptı sonra hareketlendi. Şimdi yardım istegecegim yer ikiside bi kösede duruyor. Ufak yem yemeye geliyor yiyip gidiyo ama büyük olan hiç cıkmıyo ve yem yemiyor. Arada dikine yurarı cıkıp iniyo ama hep sabit. Gündüzleri ışık led acık geceleri mavi led acık.hala yem yemiyo. Balıkçı alışacak diyor Ben korkuyorum çünkü onları seviyorum. Yardım lütfen ne yapmalıyım?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 24 Nisan 2015
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Şimdi öncelikle akvaryumunuzu bir tanıyalım. Ne zaman kuruldu ne zaman balıklar eklendi balıklar suya alıştırılarak mı eklendi. oRda tanka atmaktan bahsetmişsiniz. Poşetten çıkartıp direk tankamı attınız? Akvaryumun boyutları ve ekipmanları nelerdir. Hepsini bilelim ki sorunu daha net anlamaya çalışıp daha net önerilerde bulunabilelim ;)

burak ozu ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. illegalstar_14

illegalstar_14

İsim:
    koray tunca
    akvaryum 22.04.2015 tarihde akşam kuruldu.ben kurdum.mesafe yakın balıkçı ile.bize orda balıkların yasadıgı sudan bir damacana verdi.18 litrelik bir akvaryum.ısıtıcı 25 dercede ve bir adet kaya var.balıkları ben poşetten suya bıraktım.ama önce birini aldım geldim.sonra birini.büyük olan kaya ile geldi.suya koydum ölü gibi yan durdu 20 saniye felan sonra canlandı.dolphin akvaryum.

4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Filtreleme ne şekilde?

5. illegalstar_14

illegalstar_14

İsim:
    koray tunca
    Akvaryum bu.filtreleme içinde var akvaryumun ben iki adet.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 25 Nisan 2015
  6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Şimdi öncelikle bu şartlarda hala baliklarinizin yaşadığına sukrederek baslayacagiz. Size akvaryumla birlikte balik veren esnafada en icten saygilarimizi iletin...
    Deniz akvaryumlarini tatlisudan ayıran en buyuk fark sabir istemesidir. Olurda baliklarinizi yasatabilirsek burayı takip ederek gerekli bilgileri bulacaksınız. Sizin suan yapabilexecaginiz tek sey günlük 1 lt su degisimi. Tank 1-2 hafta biraz kendine gelirse baliklarin yasama sansi yuksek.
    Ve burdan yeni baslangic konularini okuyun nereleede hata yaptığınızı kendiniz anlayacaksiniz zaten ;)

m.avcıoğlu ve Pennywise bunu beğendi.
  7. illegalstar_14

illegalstar_14

İsim:
    koray tunca
    Çok teşekkürler.inşallah tek dileğim yaşamaları. Işık konusunda dogrumuyum peki.filtre nasıl olmalı.cok yeniyim bu işte.tatlı su balıgında bilgim var ama bu akvaryum benim için cok degerli.o yüzden yardım istedim tek yer burası.balıkçı artık küfür eder gibi bakıyor. Suyu gene tuzlu beklemmiş ve hazır alacagım.1 litre günlük degiştirecegimm. Bakalım görecegiz.

8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Iyi niyetlisin fakat bilgisizsin. Kurulumdan once tanisabilmek isterdim Oku oku oku ;) tuzuda tuz olarak alip evde kendin hazırla. Deniz akvaryumunda protein skimmer denen bir filtre kullanilir. Ama simdilik su dehisimleriule biraz idare et sonrasina hep beraber bakacagiz ;)

YMR_AY bunu beğendi.
  9. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Balıkların resimlerini paylaşırmısın bakalım bir yem yememe dışında bir sıkıntıları varmı ;)

10. illegalstar_14

illegalstar_14

İsim:
    koray tunca
    ilgi ve alaka için cok ama cok teşekkürler.Birlikte üstesinden gelmek isterim.Suları değişirtirme işlemini bi başlayım bakalım.

Buyrun resimleri. Pamuklanma gibi bişey okudum burda öyle bişey olmasın?

Ekli Dosyalar:

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  11. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Deniz akvaryumu olan bir arkadaşın varmı?

12. illegalstar_14

illegalstar_14

İsim:
    koray tunca
    Sıkıntı yoktur insallah,tavisielerinize uyacagım. Resmilere göz atabildiniz mi?

Akvaryumcu işte tanıdık. Neden sordunuz?

13. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Balıklarında şuan bir sıkıntı yok. Ama tankın şuan çok yetersiz. Kaya yetersiz filtrasyon yetersiz akıntı yok diyatom geçirmemiş tank. Önerim balıkları aldığınız yere 2 haftalığına emanet verin. Akvaryuma biraz kaliteli canlı kaya ekleyin. Filtrasyon konusunda nanolarda çok bilgili değilim arkadaşlar yazacaktır. Sonra diatom geçsin ve balıklarınızı ondan sonra ekleyin. Taşıma suyla değirmen dönmz. Günlük su değişimlerini aksattığınız anda sistem sıkıntıya girer çünkü altyapı zayıf. Önce altyapıyı kuralım sonra balıkları besleyelim olmazmı?

14. illegalstar_14

illegalstar_14

İsim:
    koray tunca
    olur siz ne derseniz yaparım.canlı kaya işini yapacagım zaten.balıkları bi yasatalım ben yarın veririm onları.sagolun alt yapı içinde destek istiyorum ama.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  15. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Pennywise, Karakus ve Alparslan bunu beğendi.
  16. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    Kurulumun hayırlı olsun ama çok hızlı davranmışsın. Ben 2 haftadır suyuyla uğraşıyorum. Sendeki deli cesareti olmuş biraz :) Mesut bey'in dediği gibi gerçekten sabır isteyen bir iş. İyice inceleyip araştırman lazım. Akvaryum küçük olduğundan pek sıkıntı yaratmaz gibi gözükse de ufak bir yanlış mahvediyor. Yoksa olan canlılarına olur üzülürsün :(

17. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Akvaryum hayırlı olsun bende tankımı oturmus bir tanktan çektiğim su ile kurdum ona rağmen diatom yaşanıyor. Kesinlikle dogru yerdesiniz bu forumda sıkılmadan üşenmeden tek tek her soruyu cevaplayan bir sürü insan var. Herkes yardım eder el birliği ile portal ailesine bir akvaryum daha kazandırılır diye düşünüyorum. Siz sadece her aşamada sorun ki bilen abilerimiz cevaplayabilsin. Kolsy gelsin.. :)

18. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
  19. illegalstar_14

illegalstar_14

İsim:
    koray tunca
    okudum ve suan dogru yoldayım balıklarım suan iyi birlikte tabiki...

20. illegalstar_14

illegalstar_14

İsim:
    koray tunca
    tek sorun yosunlanmaya basladı:DDD.iki hafta içinde canlı kayalaıda yerleştirecegim naisipse...

Sayfayı Paylaş