1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

palyaço bulunan akvaryuma yeni palyaço ekleme

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde durukan tarafından 29 Kasım 2016 başlatılmıştır.

1. durukan

durukan

İsim:
    durukan tamkan
    merhabalar

evde bulunan 2 akvaryumumdan birini satmak isiyorum. her iki akvaryumda da 2 ser adet palyaco var. Dördünün de aynı akvaryuma alınması durumunda eski balıkların yeni gelen balıklara karşı agresif oldukları konusunda yazılar okudum. Yeni konulacak olan balıklar akvaryumdaki eski balıklara göre daha büyükler gene de akvaryumdaki balıklar arasında huzursuzluk çıkar mı?
    Once 4 balığı da başka bir kaba koysam ve mevcut akvaryumun dekorunu değistirsem bu şekilde problemi cozebilir miyim?
    Ya da aklınıza gelen baska bir yolu var mı ?
    İlginiz için simdiden çok teşekkur ederim.

2. Collector

Collector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Yağız
    Olabilirde/olmayabilirde burda bikac farklı etken var:
    1.Balıkların cinsleri: Palyaco diyip geçmissiniz ama palyaçodan kastınız maroon clown tarzı agrasif bir türse olmaz
    2.Akvaryumun büyüklüğü:Uygun türler yeterli büyüklükteki tanklarda rahatlıkla yaşıyor ben 1.5 metre tankta occelaris ve black&white occelaris çiftine rahatlıkla bakmıştım bi sıkıntı çıkmamıştı
    3.Dekorasyon : tank ne kadar büyük olursa olsun dekorasyonunda büyük önemi war 10 metre tankta bile ortaya tekbi anemon koyarsanız o anemon için kavga kaçınılmaz olucaktır tankın her iki ucundada host edinebilecekeri 2 ayrı torch,octopus yada anemon olmalı

yani işin özü uygun koşullar sağlandığında uygun türler birlikte hiçbi sorun çıkmadan yaşayabiliyor

3. durukan

durukan

İsim:
    durukan tamkan
    beni
    akvaryumdaki balıklar percula clown fish e benziyor. 3 cizgili ve tüm yüzgecleri siyah beyaz cizgili. Akvaryumun boyu hs-60 modeli 130 lt hacmi var.
    akvaryumda herhangi bir mercan bulunmuyor. Sizce ekleyeyim mi?

Sayfayı Paylaş