1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

palyaço hızlı soluk alma

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde m.avcıoğlu tarafından 14 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    P_20150414_214304.jpg Balık 1 aydan fazladır bende. Son 2 gündür halsizdi. Bugün bu halde buldum. Bir köşede yatıyor ve hızlı soluk alıyor. Yüzmeye çalıştığında beceremiyor sanki denge sorunu gibi. Ne yapabilirim?

2. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kötü olmuş balık üzüldüm. Genel tank durumu nedir değildir bilemiyorum, diğer balıklar ne durumda sağlık olarak? Yapılacak pek bir şey yok ama denerim denirse ayrı bir karantina tankı veya 20 litre bir kova içine 1.016 tuzlulukla hazırlanmış sıfır suya eklenebilir, bir ihtimal düzelebilir. Bol oksijen ve ısı 27 derece olursa iyi olur. Bunun dışında belirsiz soruna söylenecek bir şey yok.

Alparslan bunu beğendi.
  4. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Diğer balıklarda hiçbir sıkıntı yok. Tank 3 ayı geçti. Şu an balığın ağız kenarı kızarmış. Sadece yatıyor ve hızlı soluk alıyor o kadar. Yara bere hiç bir iz yok. Doktor karides yanaşmaya çalışınca bırakmıyor kaçıyor. Bende rahatsız olmasın diye kepçeye aldım şu an.

K013 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Verilen cevaplara teşekkür ederim.Malesef balık öldü. Siyah ocellaris tek kaldı şimdi bi sıkıntı olur mu?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ne anlamda bir sıkıntı? Hastalık bulaşma vb ise sanmam olacağını, tek kalan black ocellaris içinse sorun yok onun açısından.

7. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Genelde hep çift beslendikleri için sormuştum abi. Sağlık anlamında maşallahı var onun yerinde durmuyor.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sağlıkta sorun yok ama erkek ise tek uzun süre kalırsa dişi moduna döner, uzun zaman sonra eş alırsan buna dikkat et.

9. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Peki abi uzun zaman sonra yanına bir ekleme daha yapılırsa yine baskın olan dişi olabilecek mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Perculalar uyurmu? Sabah kalktığımda akvaryumun tabanında görüyorum. Biraz gün ışığı aldığında ise kendine geliyor. Akşam yem yemesinde felan herhangi bir problem yok. 1 haftayı geçkindir böyle.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Uzun süre yanlız kalan bireyler dişi olma egilimine girer, bazıları boş tek başına yumurtlama da yapabilir. Bu durumda yanına sonradan eklenecek balık kendi gibi yumurta vermiş veya dişiliğe tam adım atmış balık ise eş olunmaz. Balıkların bulundukları sartlara göre, yaşlarına göre değişebilecek ince bir çizgi diyebiliriz, tam bilmek güç.

12. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Abi simdi bizim anlayacağımız dilde büyük olan dişi oluyor sanırım. Benim büyük olan ölmüştü. Ben şimdi bunun yanına yine bundan büyük alsam olabilir mi?

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Uzun süre geçmeden alırsan olur.

m.avcıoğlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş