1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Palyaço Uv Lambasından Geçti

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde 8020_r31s tarafından 29 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Az önce yemleme için DC motoru kapatıp biraz pul biber attım akvaryuma.Her yemlemede dc motoru kapatıyorum ve yaptığım sistemle dalga motoru ve PS de kapanıyor.Bu zamana kadar başıma hiç birşey gelmemişti.

Biberi atıp yerime otururken bir baktım Temel abiden aldığım yavrulardan biri sumpta.2-3 saniye donuk kaldım sanırım.Balık su çıkış borusundan su geri çekilirken akıntıya kapılıp borulardan geçerek UV lambaya gelmiş.UV lambadan çıkıp motorun pislik ızgarasını geçerek sumpa kadar inmiş.Hayret içinde kaldım.

Şanslıymışım balık UV içinde çok kalmadı.Motor içindede kalsaydı 10 dk sonra çalıştığında param parça olacaktı ve ben nereye kaybolduğunu aylarca düşünecektim.İnşallah UV gözlerine zarar vermemiştir.

Yavru ve küçük balığı olanlar bu duruma dikkat etsin.

Düzenleme: 29 Mart 2015
    TencoMelih, nhtkmn, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Geçmiş olsun abi bu tam "kayıp balık nemo" her palyaço bu parkuru bitiremeden yolda telef olurdu...:D

Adm bunu beğendi.
  3. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Tam kayıp balık nemo oldu:D

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Üreten iyi beslemiş Maşallah...;)

8020_r31s bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İlginç kazalar oluyor sizlerde İbrahim.:) Geçmiş olsun yavruya ve sana diyelim, bunlar büyüyünce unutulacak şeyler, çoğumuzun geçmişte ipin ucundan döndüğü anlar vardır.

Düzenleme: 29 Mart 2015
    8020_r31s bunu beğendi.
  6. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum, iç dış tüm bakterilerden arınmıştır ama UV'den geçerken :)

7. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    İnşallah parazitler gitmiştir:D

Bu arada balıklarda alışkanlık yaptı.Her motoru kapatmamda su çıkış borusuna gidip sumpa iniyorlar.Bugün 3. oldu.Çıkış borusuna bir çare bulmam lazım.

Alparslan bunu beğendi.
  8. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Sen çok nemo izletmişsin abi bunlara. Yakında motora taş da tıkamaya çalışır bunlar :D

8020_r31s ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş