1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Palytoxin testinizi yaptınız mı?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Montimahir tarafından 14 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Suyunuzu test etmek için bir neden daha :)

http://www.advancedaquarist.com/blog/red-tide-and-palytoxin-in-home-aquaria

Düzenli Karbon ve UV kullanımını teşvik edecek bir makale. Fraglarken; gözlük, maske, eldiven kullanmak, suya herhangi bir açık yara ile temas etmemek, tankınızı, kayaları, malzemeleri asla buhar kaynağı olacak şekilde sıcak (kaynar) su ile temas ettirmemek önemli.

Düzenleme: 14 Ocak 2016
    Erdal, nhtkmn ve Fatih BARLAS bunu beğendi.
  2. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Su değişiminin neden gerekli/şart olduğu sonunda net bir gerekçeye bağlandı.

nhtkmn bunu beğendi.
  3. HTeS

HTeS

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Halil İbrahim TÜRKMEN
    Su değişimi konusunda ben pek zaman bulamıyorum bundan dolayı canlılarım hep orta keyifte takılıyorlar. Büyüme yok denecek kadar az. Bir ara sıkı su değişimi yaptığımda farkını net görmüştüm. Bende düzenli yapılmasının çok faydası olacağını düşünüyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    En zor gelen bir şey benim için de su değişimi.
    Aslinda sırf bunun için 100litre bir depo gibi bir şey alıp suyu ve tuzu doldurup haftalık rutine bağlamayı istiyorum. Ama maalesef ki yer problemim var.

5. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Ben o problemi yakında çözeceğimi umuyorum. Düşük litrajli ancak otomatiğe yakın bir sistem oluşturmaya çalışıyorum su değişimi için.

Sayfayı Paylaş