1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

pamuklaşma...

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde captainclaw tarafından 23 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. captainclaw

captainclaw

İsim:
    Hasan Saraç
    Abi beyaz prenses te yüzgeç seyrekleşmesi var. Diğer balıklar hırpalamaya başladı. Ayırıp ilaç tedavisi yapayım mı? Birde mavi prensesimin dudakları yine şişti sanki. Ne yapsam ki?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    pamuklaşma...

Haydaaa .8. Hasan ne oluyor senin bu akvaryuma ? Nazarmıdır nedir bu kardeşim ? huh:

Birkaç net resim ekle bir bakalım. Hırpalanan balığı karantinaya ayır. Onu hırpalayan balıklar gene beyaz prenseslermi ? Eğer öyle ise biliyorsun beyaz prensesler oldukça sert ve agresif balıklardır. Balığı bir kere yaralamışlaresa öldürene kadar rahat bırakmazlar onu. :hasta: Balığı kendini toparlayana kadar karantinada tut. Şimdilik onun için ilaca gerek yok. Temiz su yeterli onun için. Ama durumu kötüleşirse bakarız duruma göre. ;) Ve akvaryumuna balıkların gerektiğinde kaçıp saklanabilecekleri türden , kaya vs gibi malzemelerle mağaralar yap. Dudağı şişenbalığında resimlerini bir ekle onada bakalım. Balıklarda dudak şişmesi genelde kötü su şartlarından meydana gelen bir hastalıktır fakat ben sudan olacağını değil,ya kavga sonucu yada başka bir balıktan kaçarken ağzını biryere çarptığını düşünüyorum. huh: Dudağın şişmesi yanında yara izide varmı ?

3. captainclaw

captainclaw

İsim:
    Hasan Saraç
    valla abi bilmiyorum nazarmıdır nedir olma:gif
    zaten 1 adet beyaz prensesim var o da hırpalanıyor önceden karantina arkadaşlığı yaptığı mavi prenses tarfından. Ama dün iyi gibiydi. Akvaryumda saklanacakları yer var ama balık dipte duracağına su yüzey,inde durmayı tercih ediyor.

Dudak kenarlarında yara yok gibi. Sadece şişlik var. Karantinadan ilk tanka attığımda 3 gün önce, beyaz ve mavi dudak dudağa sert ıssırışlar yaptılar. bende hemen ışığı kpadım sakinleşsinler diye. Ondan olabilir belki.

Şu an mavinin ani darbe isteğine kaçarak karşılık verebiliyor. Ama mavi sürekli peşinde. Öncede de beyaz çevresindekileri hırpaar kovalardı. Hatta hasta bir mavi prensesimi de öldürdü. Ne oldum değil ne olacam demek lazım.

Neyse bugünde bir bakayım. Çekebilirsem net bir kaç resim çekerim.

Sayfayı Paylaş