1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Papağan balığım durgun :( :( :(

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde TABAS_23 tarafından 2 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. TABAS_23

TABAS_23

İsim:
    Ozan Yiğit Tabaş
    Herkese merhaba arkadaşlar. Foruma daha yeni üye oldum. Yaklaşık 5 6 senedir 40 litleik bir akvaryum ve ciklet balık besliyorum. İlk başta 12 olan balık sayım 1 hafta önce 2'den 1'e düştü maalesef. :( Bir tek pi isimli papağan balığım kaldı. Asıl konumsa şu. Akvaryumum 40 litre. Isıtıcısı yaz günü diye yok. (bozuldu aslında), filtre çift motor ve filtreli bir şelale filtrem var. İçinde üç tane baş yaracak boyutlarda kaya var. Zemini kumla kaplı. Balığım çok hareketsiz. Yan yatmıyor ama dipte öylece duruyor. Bazen sabahları hareketli oluyor. Ve az önce sileceği silerken çok agresifleşti. Sileceği gagaladı. Parmağımı falan takip etti camda. Akvaryumun üstüne içine sokmadım götürdüm parmağımı sudan fırladı parmağımı gagaladı manyak. :) Şimdi ise öylece köşede kayanın yanında duruyor. Bir de akvaryum cam çaprazında ve biraz güneş alıyor. Ve akvaryumda kara lekeler oluşmaya başladı. Beni korkutan da 1 hafta önce yan yatıp ölen minik papağan balığının öldüğü yerde durması. Bir de yemleri bazen yemiyor. Ne yapmalıyım suyu tamamen değiştireyim mi? Akvaryumun temizlenmeye mi ihtiyacı var? Yoksa bu durgunluk normal midir? Şimdiden teşekkürler. Saygılarımla... Buyrun burda da fotoğraflar=> Akvaryum

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldin.
    Öncelikle ciklet balığı beslemek için mevcut akvaryum ufak.
    Akvaryuma kum yıkama dahil iyi bir temizlik şart fakat suyun yarısından çoğunu bidonlarda sakla temizlikten sonra eklemek için...

3. TABAS_23

TABAS_23

İsim:
    Ozan Yiğit Tabaş
    1 balık için 40 litre su az mı hocam ya? :( 12 tane için bence de azdı da 1 tane için? Bu arada akvaryumu nasıl temizlemeleyim? Tüm suyu boşaltıp eyni su da ekleyebilirim zaten 14 damacana su bekletiyorum 3 4 gün daha da iyi arıtmak için.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ben tek balık için demedim ki bundan evel ki ölen balıklar akvaryumun içine etmiş 12 tane balık o litreye bayağı fazla gelmiş.
    Su değişiminde şuna dikkat et elindeki papağan balığı Güney Amerika cikleti fazla sert suyu sevmez Ph düşük olmalı o yüzden eski suyun yarısını saklayıp ekle demiştim...

5. TABAS_23

TABAS_23

İsim:
    Ozan Yiğit Tabaş
    Tamam hocam eyvallah. O zaman akvaryumun yarısını boşaltıp yeni su ekleyeyim. Kumları kayaları da çıkarıp güzelce temizleyeyim. Peki balığı kovanın içine falan koysam aniden mekan değiştirdiği için şok falan geçirir mi? :)

6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Eski suyun ile yeni suyunun sıcaklığı aynı olmalı. Eğer aynı değilse alıştırma yapman gerekir. Alıştırmada 1. şart sıcaklık. Ya sıcaklığı eşitle ya da balığı poşete koy öyle alıştır.

Sayfayı Paylaş