1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Papağan Balıkları Hakkında Yardım

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde myxoflu tarafından 19 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. myxoflu

myxoflu

İsim:
    ersan oflu
    Merhaba arkadaşlar,

Akvaryum hobisine yeni başladım. Yunus Sarı Prenses ve Papağan besliyorum. Papağanları bir arkadaşdan aldım. Şuanda her iki dişide yumurtladı ve yumurtaların başından ayrılmıyorlar. Araşdırdığıma göre erkekleri kısırmış ama papağanları aldığım arkadaşda bunlar yavru yapmış ve hatta 2 cm yavruda bende şuanda. Birinci sorum yumurtalar kaç günde çıkar? İkincisi yumurtaları ayrı bir yere mi almam lazım? Şimdiden teşekkürler.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Papağan Balıkları Hakkında Yardım

Mantarlaşır yumurtalar büyük ihtimalle çünkü dölleme söz konusu değil. Ayırmanıza gerek yok, bir kısmını yerler ve diğer kısmı kaybolur kendiliğinden.

3. myxoflu

myxoflu

İsim:
    ersan oflu

Balıkları aldığım kişi yavru aldı bunlardan bakalım çıkacaklar mı?

4. myxoflu

myxoflu

İsim:
    ersan oflu

Arkadaşlar çoğu yumurtaları yediler kurtardığım 2 yumurtanın 1 tanesi çıkmaya başladı yumurtadan henüz ayrılmadı umarım yaşaş yavrular.

5. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Papağan balıklarından yavru alabileceğinizi sanmıyorum. Şimdiye kadar ne duydum ne de gördüm. Temel abininde dediği gibi döllenme olmaz o balıklarda.

Sayfayı Paylaş