1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

papağan balıklarımın cinsi

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde ozldgn tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. ozldgn

ozldgn

İsim:
    dogan
    slm ben yeni üye oldum 4 aylık akvaryumum var ciklet besliyorum 1 ç,ft papağanım var bunların boyları daha 6 7 cm civarı bunların hakkında bilgi istiyorum

1.cinslerini nasıl anlarım
    2.papağanlar birbiriyle çiftleşmez ayrı bi cinsle çiftleşir diye duydum doğrumu
    3.hangi büyüklükte çiftleşmeye başlalar
    4. bunların dışında vereceğiniz bilgi varsa seve seve okurum
    :cekingen:

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba Doğan bey,

Papağanlar bilindiği üzere insanlar balıkların türlerini kıra kıra bu türü elde ettiler ve bu tür'ün erkeklerin %99'u kısır olur. 6-7 cm'ken çift olunmaz..

1-) Aslında papağanlarda kesin bir cinsiyet ayrımı yoktur kafanızı karıştırmıyayım ama çiftleşme zamanı gelince belli olur, dişilerin anüs ve vent kısmı açılıyor ve tüpçük çıkıyor...
    2-) Evet papağanlar bir biri ile çiftleşmez yukarda yazdığım gibi erkekler kısır oluyor, bu yüzden genelde Midas Cichlid ile eş tutabiliyorlar ama size tavsiyem kesinlik üretmeye çalışmayın derim çünkü balık aslında güzel ama şekil bozukluluğu oluyor nefes alma vs bence hiç girmeyin üretmeye...
    3-) Yumurtlama yaşı tahminimce 1,5 yaşında filan olgunlaşıyorlar...

Saygılar...

3. ozldgn

ozldgn

İsim:
    dogan
    anladım bilginiz için teşekkür ederim, özellikle çiftleştirmeye çalışmıyorum hareketleri ilgimi çekti sürekli dudak dudağaydılar birbirlerinin etrafında dönüyolardı o yüzden çiftleşiyolar sandım. birde papağanlaın biri sürekli akvaryumun köşesinde yan yan yüzüyo bu nedendir acaba.

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Sanırım o ağız ağıza gelme kavga etmeleri, etraflarında dönüş ise üstünlük kazanmaya çalışıyorlar yani akvaryumun lideri benim der gibi bir birlerinin etrafında dönerler.. Yan yan yüzme sebebide sanırım ölme olasılığı, büyük bir darbe almış olabilir..

Saygılar...

5. ozldgn

ozldgn

İsim:
    dogan
    anladım ama uzun zamandır o şekilde duruyo yaklaşık 1 haftadır.

Sayfayı Paylaş