1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Papağan cikletleri çiftleşmesi ve yavrulaması için yardım

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde kaanyen.ky tarafından 6 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. kaanyen.ky

kaanyen.ky

Merhabalar 2 adet papağan cikletletim var hangisi erkek hangisi dişi anlayamadım ilk defa ciklet türü besliyorum Papağanlarla ilgili araştırma yaptım biraz bu türün doğal ortamı yokmuş ve erkekleri % 80 kısır olduğunu öğrendim dişiler Midas cikleti ile çiftleşebiliyorlarmış bunun hakkında bilgisi olan varsa yardım lütfen. Şimdiden teşekkürler.
    [​IMG][​IMG]

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Papağan cikletlerinin erkeklerinin çoğu kısır oluyor o yüzden elinizde yumurtlayan dişi varsa, erkek midas cikleti ile eş tutturmaya uğraşın.
    Yoksa öbür türlü netice alamazsınız, dişi devamlı yumurta döker ve yumurtalar mantarlaşır tam bir kısır döngü olup devam eder...

3. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Papağan cichlid üretmeyin. Gidip sağlıklı bir Amerikan cichlid çifti edinip yavru da alır gayet güzel de buyutmelerini seyredersiniz. Papağanlar insan eliyle laboratuvarda üretilmiş hatalı canlılardır. Omurgaları eğridir iç organları hasar görür bu yüzden, doğru düzgün yuzemezler ağızları bile kapanmaz. Yaşamak tam anlamıyla eziyettir onlar için. O yüz bu şekilde mutasyon hayvanların üretilmesine karşıyım kendi adıma

apo038 ve Alparslan bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynı fikirdeyim...;)

apo038 ve EgemenKARAA bunu beğendi.
  5. kaanyen.ky

kaanyen.ky

Anladım teşekkür ederim paylaşım için