1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Parazit mi ?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Timur tarafından 1 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Timur

Timur

Hepinize iyi günler diliyorum.Benim 50 lt ve içinde plati siyah tetra gurami moli ve melek olan akvaryumum var bitkili bir akvaryum.Balıklar kendilerini kuma ve Akvaryumun dekorlarına sürtüyorlar.2 plati dengesiz yüzmeye başlamıştı bazen yüzeye çıkıp bekliyorlar yüzgeçlerini kısarak yüzüyorlar.Onları ayırdım fakat digerleri kuma sürtünmeye aynen devam ediyorlar.Yeni bir akvaryum degil fakat yakın zamanda balık ekledim.Sanırım bu sorunda ondan sonra başladı... Düzenli dip çekimi tuz ekleme yaptım.İlac olarakda contra ichthyo percell anti parasite i kullandım bir süre.Fakat sürtünmeler hala devam ediyor toplam balık sayısı 12 yardımcı olursanız cok sevirinirm.....

M.D 4

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Parazit mi ?

Timur bey merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Balıklar kuma sürtünüyor dediğinizde akla ilk gelen dış bakteri oluyor doğal olarak. Ve tahminimcede beyaz benek olma ihtimalleri çok yüksek. saat:gif Balıkların resimlerini ekleme şansınız varmı ?

Timur bey kademeli olarak günlük %30 su değişimi yapmak suretiye akvaryumunuzun suyunu tamemen değiştirin ve 500 litreye 1 su bardağı ölçeğinde iyotsuz kaya tuzu ilave edin,filitre malzemelerinizi komple temizleyin ve ısıyı kademeli olarak 28-30 dereceye yükseltip sabitleyin. Balıklarınız düzelecektir.

Sayfayı Paylaş