1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Parazit sorunu

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde DizD@R21 tarafından 9 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Arkadaşlar balıklarım garipleşti. Akvaryumda kıpır kıpır olan balıkjlarım şimdi ise dipe yakın kuyruklarını ise nerdeyse gövdelerine değecek kadar sallıyorlar.Attığım yemlere ilgi göstermiyorlar.Akvaryuma kaya tuzu ekleyip bekledim. Su çekimi de yaptım sorun devam ediyor.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Semih kardeşim;

İlk olarak 1/3 oranında dip çekimi yapıp 2 veya 3 gün dinlendirilmiş su eklemen gerekir .Eklediğin suya kaya tuzu koyman yerinde olacaktır.Bu işlemi 3 veya 4 kez yapmak gerekecek,inşallah bu zaman zarfında balıkların eski sağlığına kavuşacaktır.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Semih mesajında parazit belirtisine ait bir bilgi göremedim. Parazit sorunu olduğu kanaatine nasıl vardın ? İsmail'in dediği gibi su değişimi önlem olarak iyidir. Bunun haricinde gözlemlerini net yazarsan iyi olur.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Balıklarda sürtünme,mukozasında anormallik vs. varmı Semih ? Kaç gündür durum bu şekilde?

5. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    5 gün oldu bu belirtiler olalı. Artı solungaç kısmında kırmızılık oluşmaya başladı.

6. DRaqoN

DRaqoN

İsim:
    Batın Hızgeçen
    Kayalara veya çeşitli dekorlara sürtünüyorlarmı ?
    Balıklarının karın bölgelerinde şişme gibi başka belirtiler varmı?
    Solungaçlarını kontrol edermisin aşırı hızlımı açıp kapatıyorlar,yani zormu nefes alıyorlar?
    Birde dışkılarına bak ince ve beyazımsı ise iç parazit olabilir
    ..

7. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Balıklarıma bulaşmış olan parazitlerden tamamen kurtulmuş bulunuyorum:)Artık yeni balıklarımla yeni hayatta merhaba.Kaldığım yerden hızlı birşekilde ve kayıpsız ilerlemem dileğiyle

8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    İnşallah öyle olacaktır her türlü hastalığa tek ilaç su değişimi. : )

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Parazitlerden tamamen kurtuldum demişsin buna sevindim ama ardından yeni balıklarımla yeni hayata merhaba demişsin. Kafam karıştı parazitlerden balıklarla birlikte mi kurtuldun ?

10. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Temel abi sarı prenseslerimin hepsini kayıp ettim aynı akvaryumda.Daha sonra bir süre balık bakmadım gittiğim heryerde akvaryum görüyorum tekrardan bir arkadaştan sarı ve mavi prenses alarak bu hobiye kaldığım yerden devam ediyorum.Balıkları almadan önce akvaryumu tamamen temizledim.Daha sonra akvaryuma su düzenliyiciler ve kaya tuzu atarak akvaryumun suyunun oturması bekledim daha sonrada balıkları içersine attım.Şu an akvaryumun içersinde 21 tane sarı prenses yavrusu ve benim kurtardığım mavi prenselerim var inşallah bir daha böyle olayla karışılaşmam.Artı olarak kendim muhabbet kuşları üretmeye başladım

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Anladım hayırlı olsun. Sağlıklı canlılar dilerim bundan sonra.

Muhabbet kuşu maceranda aynı oranda seni mutlu eder inşallah.

12. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Tşkler saol abi .Şu anda yeni balıklarım gayet memnun

13. shrimp

shrimp

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak Sarıoğlu
    Solungaclarda kızaramalar genelde amonyak zehirlenmesinde gorulen bir belirtidir.Her nekadar sorun kotu bir sekilde cozulmus bile olsa,bu tip durumlarda akvaryum suyunun genel degerlerini kontrol etmek cok faydalıdir.

Sayfayı Paylaş