1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

parazit

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde molly tarafından 13 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    Lepisteslerimden birini bugün cama sürtünürken yakaladım. Dikkatlice baktıgımda govdede kızarıklıklar gordum. Durmadan cama surtunuyor .Aynı zamanda bir kılıç kuyruğuda kumlara sürtünürken gördüm. Suyun % 70 kadarını cektim yeni su ekledim. Bir tatlı kaşığı kadarda tuz koydum ama sorunum 3-4 saattir devam ediyor. Arkadaşım sarmısağı suda bekletip suyu akvaryumun içine dök dedi ama biraz saçma geldi lütfen yardım edin

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Geçmiş olsun öncelikle. Sürtünme hareketi parazirt belirtisi, su değişimi iyi olmuş. Sarımsağı suya filan dökme ama balıkların yemine suyunu emdirip verebilirsin. Işıkları kapat ve 2 gün sonra mümkünse damacana su ile bir su değişimi daha yap. Düzelir inşallah.

3. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    Çok teşşekür ederim. Temel abi ama bugün bir kılıç kuyruğumu ölmekten kurtaramadım dediklerinizi yapıyorum az da olsa artık lepistesim camlardan uzak duruyor arasıra bir sürtünme var ama.

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Eren sen teşhiside tedaviyide yapmışsın. Ama bir eksik nokta her türlü hastalık sırasında balığın vitamine ihtiyacı olur aynı bizim grip olup c vitaminine sarılmamız gibi. Güzel besinler hayatlarını kurtaracaktır. Bizi gelişmelerden mahrum bırakma. Her türlü yardıma açığız. Genelde sarımsaklı suyu iç parazitte kullanıyorlar. Ama dış parazitte balıkların üzerini metilen mavisi ile silmen bakteriyel hastalıkları kurtara bilir ama dış parazite birşey yapamaz. Ama senin yaptığın tedabi yerinde olmuş.

5. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    Daha öncede benım başıma gelmişti su değişimini sıklaştırıp karanlıkta bırakma yöntemi işe yaramıştı.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Ölümler başlamışsa tedaviye biraz geç kalınmış demektir.Ancak doğru bir tedavi yolu izliyorsun. Sık su değişimi yapmalısın ve akvaryumu mümkün olduğunca karanlık tut.Su değişimlerin bittikten sonra filtre malzemelerini bol tuzlu suyla güzelce yıkayıp durula.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Doğuş sarımsak anti toksidandır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Dış parazite etkisinden çok balığın bağışıklık sistemini güçlendirmektir amaç. Kısaca Dış parazite faydası vardır.

Sayfayı Paylaş