1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Patlıcan Moru Yosun

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde ziya yelci tarafından 26 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. ziya yelci

ziya yelci

Yer:
    Beylikdüzü, İstanbul
    İsim:
    ziya yelci
    Herkese selamlar dostlar;

başlıktada belirttiğim gibi patlıcan moru gibi değişik bi yosun türü başladı ne yapmam gerek ilk defa görüyorum.. saygılar IMG_0366.JPG

2. ziya yelci

ziya yelci

Yer:
    Beylikdüzü, İstanbul
    İsim:
    ziya yelci
    Buda son halimiz..

IMG_0384.JPG

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ziya dağılıyor mu elleyince yoksa sert yapıda mı? Cyno bakteriye benziyor kumlarda da var baya. Akvaryumu dağıtmaktan vazgeçtin galiba?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ziya abi akvaryumun genel durumu eskiye nazaran çok iyi, yosun olayı Veysel abinin eski akvaryumunda ki gibi sanki, yosun yumuşak mı sümüksü bir yapıya sahip mi?

veysel bunu beğendi.
  5. ziya yelci

ziya yelci

Yer:
    Beylikdüzü, İstanbul
    İsim:
    ziya yelci
    Sümüksü bişe bişe ile dokunca dağılıyo. Durumlar düzeldi çok şükür satmaktan vazgeçtim ama galiba bi kaç ay içinde taşımak zorunda kalcm... :(

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cyanoya benziyor gibi, temizlemek isteyince hemen dağılıp dagilmadigina bakarsan anlaşılır durum. Cyano ise tankı sorgulamak gerekecek.

ziya yelci bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Alpi'nin dediği gibi bendeki tür sertti hiç dağılmıyordu. Sendeki daha koyu dağılıyorsa cyno olmuş Ziya ince hortumla dip çekimi yapar gibi çek. Neler yaptın son zamanlarda tankta onları bilmek lazım.

8. ziya yelci

ziya yelci

Yer:
    Beylikdüzü, İstanbul
    İsim:
    ziya yelci
    Valla ben bişe yapmadım:) Su arıtma cihazımın hortumu patlamıstı bende yoğundum 2 hafta kadar bigün çeşmeden bigünde marketten su alıp ekledim. (günde 1 damacana) Son 1 haftadır cihaz çalışıyor ordan su ekliyorum.. Başka bi değişiklik yok. yaptığım testler de herşey mükkemmel görünüyor (nitrat, kh, mg...)

9. ziya yelci

ziya yelci

Yer:
    Beylikdüzü, İstanbul
    İsim:
    ziya yelci
    İlk resimde orta arkadaki koyu yeşil yosun gibi olan şey çok sert. Sağ alt köşede görünen gri yosun gibi olan şeyde sert uzun süredir varlar onlar hakkındada hiçbi fikrim yok umarım zararı yoktur.

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sudan kaynaklı Ziya cyno problemi, çeşmeden ekleme yapmasaydın keşke fosfat ve silikat girişi olmuş akvaryuma. Bir an evvel dediğim gibi ince hortumla çek çekebildiğin kadarını.

11. ziya yelci

ziya yelci

Yer:
    Beylikdüzü, İstanbul
    İsim:
    ziya yelci
    Pek çekilecek gibi durmuyo başka bi çözümü varmı, yoksa mecbur çekecez..

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Çekip almak lazım başka türlü olsa bile. Alpi ve İsmail sumpa çivi batırmıştı ben öyle hatırlıyorum ben cyno için yanlış hatırlamıyorsam ama yinede dediğim gibi çekilmesi lazım.

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ziya abi bence ışklandırma ve sonra da çeşme suyu tetiklemiş, o sonradan taktığın mavi letler ola bilir.
    Bence bir müddet ışık süresini azalt ve bir köşeden başlayarak kayaları çıkarıp temizle ama bunu günlere yay her gün bir kaya gibi, gider onlar geliş sebebi kaynak belli çeşme suyu ve o letler...

14. ziya yelci

ziya yelci

Yer:
    Beylikdüzü, İstanbul
    İsim:
    ziya yelci
    Ozaman yarından itibaren Bismillah diyip temizliğe başlıyoruz yapck bişe yok :(

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş