1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Paylaşımların Yararları !

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde sonmohikanx tarafından 1 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. sonmohikanx

sonmohikanx

İsim:
    serkan
    Burada yapılan bilgi paylaşımlarını yararlarını bizzat gördüm. Ben de elimden geldiğince bildiklerimi paylaşmak istiyorum.Akvaryumlarıma kapak yapmak kafamı encok yoran konulardan birisiydi.Çok denemelerim oldu ancak bir türlü şık görüntülü göze hitap eden bir kapak yapmayı başaramımştım.Bu forumda ismini hatırlayamadığım bir üye.Pvc yağmur olugundan kapak yapmış.Bunu okuyunca dınkkkk dedi jeton düştü.Hemen nalbura gittim.Standart olarak boyları 4 metreymiş ancak bazı müşterileri için ortadan bölüp 2 metre satıyorlarmış.Şansıma 2 metrelik bir parça varmış. 4 adet de başlarına kapatmak için kapak aldım. Hepsine 15 tl verdim.Akvaryumlarımın boyuna göre kestim ve kapakları slikonla yapıştırdım. İçine 5 tl ye aldığım aliminyum folyo bant yapıştırarak reflektör görevini görmesini sağladım.Birde florasan lambaları bağlayabilmek için lambaların boyuna göre 2 yerine elimde olan parça aliminyum köşebentlerden yapıştırdım.Sonra semt pazarında her tür mobilyanın rengine uygun kendinden yapışkanlı dekoratif bantlar satıldığını gördüm. 2 metre de onlardan aldım toplam 2 tl verdim.Yaptğım kapakların dışını büyük itina ile bu malzeme ile kapladım zira kabarcık ve kırışıklık olursa görüntü kötü olurdu ve akvaryum sehpamın deseniyle aynı görüntüyü kazandırınca sanki takım olarak yapılmış gibi mükemmmel bir görünüm kazandı.İçine lambalarımı da monte ettim ve kullanıyorum şuanda. Tabi sudan ucuza mal oldu, 2 akvaryum için toplam 22 tl.

Saygılar...

zgrkaralar, Erman Pehlivan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Cevap: Paylaşımların Yararları !

Güzel görüşleriniz için teşekkür ederiz Serkan bey. Yaptığınız kapakların görsellerini www.ap-depo.com adresine yükleyip buraya eklerseniz çok daha iyi olacaktır.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Aslında bugün bir konu açacaktım ve her geçen gün forumda paylaşılan yapımların, kurulumların, düzenlemelerin, yaratıcılıkların ve yine inanılmaz görsel şölenlerin insanın mesaj yazmasını zorlaştıracak güzellikte, içtenlikte ve kalitede olması yüzünden emeği geçenlere...Yaptığını paylaşanlara...aldıklarının karşılığını verenlere teşekkür edecektim.

Sizin bu konunuz bunun yerini alacak düzeyde olmasıyla bunu buradan yapmak vesilesi oluştu.

www.akvaryumportali.com platformunun üye yapısına ayrımsız olarak teşekkür eder. Bu teşekkürü biz şahısların kişilere etmesi bir anlam ifade etmiyor aslında ama hepimizin olan platform bize teşekkür ettiğinde bu teşekkürü eserimizin bize etmesiyle bir anlam ifade eder.

Yürek, emek, sırt, kalite, özveri, ilerleme, sürükleme, var etme, yaratma, araştırma, buluşturma yapan herkese portal yürekkten teşekkür eder.

Alıp giden, öğrenip giden üye yapısı en az düzeyde olup gerçekleştirilenlerin üzerine katanlar çoğaldıkca zaten daha çok şaşırmaya devam edeceğiz.

Sevgiler...

eshquia bunu beğendi.
  4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Serkan bey ellerinize sağlık, görsel açıdan desteklerseniz resimlerle konuyu, çok daha güzel bir konu olmuş olacak. Ellerinize sağlık.

5. murat600

murat600

İsim:
    Murat SEFER

Serkan bey,bende akvaryumuma kapak yapmayı düşünüyorum şuanki kendi kapağı içine tek lamba alıyor ve kullanışlı değil,resimle desteklerseniz çok sevinirim,teşekkürler.

Sayfayı Paylaş