1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Peacock Mantis Shrimp (Odontodactylus scyllarus)

Başlığı 'Mantis-Pod Karidesler Genel Forumu' kategorisinde basma tulumba tarafından 27 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Mantis shrimp kesinlikle kendi tankını hak eden ve sadece kendisinin bakımı ve beslenmesi için tek başına tank kurulmasını da hak edecek bir canlı. Deniz akvaryumlarına ilgimi çeken üç canlıdan biri. Diğerleri mandarin ve moorish idol idi. Aynı zamanda mandarin balığından sonra deniz dünyasının en renkli hayvanı olarak gösteriliyor.

Üzerine "Nasa" ve daha birçok kuruluş tarafından araştırma yapıldığı iddia ediliyor. Ben iddia ediyorum çünkü haber kaynağını bulamadım ancak okuduğuma eminim :)

Ve mantis shrimp video tabii ki:

halituzun, Montimahir, veysel ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Biraz manyak ama :D

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Nasa aradığını buldu sonunda, bu şey uzaylı dan başka bir şey değil.
    Burhan abi bundan almak istiyorsun ama akvaryumun camı kaç mm...:D

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok güzel bir canlı, yazıdaki ifadeleri bence de hak ediyor. Başlık güzel olmuş ellerine sağlık.

basma tulumba bunu beğendi.
  5. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Allah nelere kadir yav Allah'ın yarattığı herşey güzeldir. Ben şunu anlamadım bu moorishler nasıl japonlarla tatlı suda yaşıyor? Moorish-Idols-with-Goldfish.jpg

6. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Evet biraz fazlasıyla manyak :)
    Özellikle videodaki
    one day mantis shrimp and hermit crab... diye başlıyor ve "that s it" diye biten adamın sözde hikaye anlatışı hoşuma gitti.
    Alpicim ben bunun için akrilik bir tank tutuyorum elimde. Hanım çok istiyor ama denk getiremedim daha, bir de zaman bulamıyorum.
    Teşekkürler Temel abicim. Umarım devamı gelir konunun.
    Bu arada Buğra kardeşim, o görüntü Japonya'dan olsa gerek. Bir dönem tatlı su ve tuzlu balıklarını bir arada yaşatabilen bir katkı ürettiklerini iddia ediyorlardı. Youtube'da doğru arama ile videolarını bulabilirsin. Ancak alttaki yorumlarda "şimdilik belirli bir süre yaşayabildiklerini" yazmışlardı; yaklaşık 8 saat gibi.

KaderiniSev bunu beğendi.
  7. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Anladım abi sağol :D keşke devamlılığını gösterseydi ve Türkiyeye gelmiş olsaydı. benim canlı doğuran tankına kardinal balıkları koyardım çok güzel dururdu :D

8. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    Çok güzel bir görünüme sahip bir canlı. Ama fazlasıyla dadengesiz :)

Sayfayı Paylaş