1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pengasus Köpek Balığı Dipte Duruyor

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde aslankaya tarafından 5 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. aslankaya

aslankaya

İsim:
    anıl deniz aslankaya
    Pengasus balığı akvaryumun dibinde duruyor. 2 adet işaret parmağı kadarlar 2 gündür bi tanesi dipte kayanın arasına sıkışmıs gibi bekliyor. Arada yeme reaksiyon veriyor tekrar ya kayanın arasına ya da içi boş süsün içinde bekliyor. Sebebini anlayamadım, dışarıdan bakınca bunun sebebi nedir?

Şimdiden teşekkür ederim

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Dışarıdan bakınca acaba akvaryum kaç litredir, aydınlatması var mıdır, başka türler var mıdır, üzerlerinde benek vb. var mıdır, en son ne zaman su değişimi yapıldı ve nasıl su kullanılıyor, balıklar ne zaman alındı, ısı kaç derecedir gibi bir merak uyanıyor.:)

3. aslankaya

aslankaya

İsim:
    anıl deniz aslankaya
    Akvaryum 50 litredir. Aydınlatması vardır, yanında japon melek vatoz ve çöpçü var üzerlerinde beyaz benek yok veya herhangi bi hastalıkta görünmüyo . en son 3 gün önce dip çekimi yapıldı %50 su değişimi yapıldı . 1 hafta dinlenmiş musluk suyu kullanılıyor . balıklar yaklaşık 3 ay önce alındı ısıda 26 derecedir ayrıyeten hava taşı ve bi kaç tane canlı bitki bulunmakta. Oldu sanırım ? :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Biranda yüksek miktar su değişimini seven tür sayılmaz. ‰50 su değişimleri yerine 15 günde bir %20 değişimler bence daha ideal. Kısmen eski suyu seven balıklardır. Biraz beklemekte fayda var. Epargriseovit ampul kullanmanı tavsiye ederim.

5. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Ben bu 50 litrenin hangi ölçülerde olduğunu da merak ettim açıkcası. Benim 4 adet 20-25 cm boyunda ki challengerlerimi 2 metrelik akvaryumda 2 ayda ancak salına salına yüzmeye alıştırdım. Pengasus lar çok narin balıktır. İlerleyen dönemde o akvaryum size çok çok küçük gelecek hatta bu hacimde ölümlerde kaçınılmaz.

Alışma döneminde ışıklarınızı kapatmanız. Ve bu hacimde bu kadar balık stresin sebebi.

Sayfayı Paylaş