1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Percula Üretimi İle İlgili Sayfa

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde ozgun_cyprus tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Facebook

Yukarıda linkini verdiğim facebook sayfası oldukça ilgi çekici bir yer. Zaman bulduğunuzda bir incelemenizi tavsiye ederim. Dünyanın dört bir yanında percula üretimi yapanların ortak paylaşım noktası gibi bir yer. Sırf doğadan daha fazla percula toplanmaması için adamlar üretime dair bildikleri her şeyi paylaşıyorlar. Ayrıca sorularınıza hızlı ve güvenilir cevaplar geliyor. Tavsiye ederim :)

YIKIKTEMO, Okurt, Saruman ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Vay be. Ortak payda hoşuma gitti. Hırslarından, ihtiraslarından arınmış, dönecek köşe kovalamayan insanlara bayılıyorum

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sevmedim bu işi forum mantığına ters, insanları sosyal medyaya yöneltip bağlıyor.:cool:

Saruman bunu beğendi.
  4. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Paylaşımın had safhada olduğu ve Dünya' nın dört bir yanından üretim meraklıların buluştuğu güzel bir gurup. Altıbin' e yakın kişi var, gurubun kurucusu ayda binlerce yavru alan Malezya' lı bir arkadaş. Kesinlikle tavsiye ederim.

5. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Ben üye oldum, şimdi yavrularım olacak mı ? :D

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Torunların bile olur abi...:koptum:

KGEYGS bunu beğendi.
  7. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Güzel ve başarılı iler var, bilgi paylaşımı değil ama, yapılanları duyuru ve takip açısından güzel bir grup.

Aynen abi, sosyal medya bir çok hobinin forumunu çökertmiş vaziyette. durmadan alta doğru kayıp yok olan, sınıflandırılamayan, kalıcı bilgi paylaşılamayan bir mecra.

Bundan bir süre önce geleneksel Türk okçuluğuna merak sarmıştım, yapacağımdan değil ama bilgi toplamak istedim. zamanında çok güzel şeyler paylaşılmış bir forum buldum ama foruma iki yıldır tek bir yeni konu açılmamış durumdaydı. Neyse foruma üye oldum ve üyelik onay kodumu beklemeye başladım gelmeyince admine mail attım ama cevap alamadım. Facebook'ta gene o forumda bulunan bazı insanlarla bağlantıya geçtim, neden foruma bakılmadığını, adminin cevap vermediğinden bahsettim. İnsanlar tüm forumun facebook grubu altına toplandığını ne sormam gerekiyorsa burdan sormam gerektiğini söylediler. Ama ortam birşey sorulacak gibi değil, herkez kafasına göre birşeyler paylaşıyor, paylaşılanlar altında goygoy,dalga,tartışma,trollükle zaman geçiriliyordu.

ozgun_cyprus ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kesinlikle katılıyorum Özdemir, ben girmem etmem ve bana bunlar batının bu işleri tekele alması gibi geliyor, bakın kimlere ait bu sosyal medya siteleri. Birçok forumda emek var, ne alaka böylesine derin hobiler ve sosyal medya?

Butonları var forumda orada paylaş, burada paylaş ve beni rahatsız ediyor. Forum yazılımı bile çağın gereği diye koyuyor bunları.

tsenol bunu beğendi.
  9. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Bunlar zaten ek değil mi ? Aslolanı bırakmaz hobici. Kendisi de bilir normal formun daha kalıcı olduğunu

10. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Uluslararası tüm forumların ve özellikle üretim forumlarının sosyal medya paylaşımları da bulunuyor. Hiçbirinin foruma zarar verdiğini, goygoya döndüğünü, bölündüğünü ya da trollhaneye dönüştüğünü düşünmüyorum, henüz rastlamadım. Adamlar bu işi ciddiye alıyorlar, sanırım Özdemir abi' nin bahsettiği olaylar biz Türk' lere mahsus. Kendi içimizde bölünmeye o kadar açığız, bastırılmış egolarımızı sanal kimlikler üzerinden tatmin etmeye o kadar ihtiyacımız var ki, nedense bizde işler böyle gidebiliyor. Son olarak, "Trolleri lütfen beslemeyin" :)

harfuzmani ve Okurt bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sanal kimlik tatmini sadece forumlar gerektirmez, oralarda sanal (sosyal medya) Mahir. Rahatlık çekiyor insanları, dil, kültür vb değerlere tecavüz etmenin en iyi yolu buralar, senin söz ettğin şekil önümüzdeki asırlarda inşallah.

Sayfayı Paylaş