1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Percula Yan Yüzüş

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde yekim tarafından 3 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Arkadaşlar video anlatıyor sanırım. Sebebi ne olabilir sizce ve çözümü nedir?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi her halde hava kesesinde bir sorun var veya kafayı bir yere vurmuş olabilir, nefes alışverişinde bir sorun yoksa ve yem alıyorsa zamana bırakmak lazım.
    Yem yiyor mu?

3. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Zaten yemlemeden sonra oldu. Manyak birden daldı yemlere öküz gibi yedi herhalde :D

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi bu davranışlar genelde suyu oturmamış akvaryumlarda görünür, sendeki akvaryumun suyu oturmuş anlamadım...

yekim bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Baya yemiş görünüyor ama ondan bu hareketleri pek yapmazlar. İlginç görüntüler, yemek sonrası var olan yüzme kesesindeki sorun daha belirgin kendini belli ediyor olabilir, az yediğinde olup olmadığını kolla bakalım.

yekim bunu beğendi.
  6. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Belkide senin dediğin gibi kafayı bi yere çarptı
    Düzenleme içinde sağol abi. Fakat videoyu ben syredemedim :D

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Yüzeyde yem aldıysa hava yutmuş olabilir. Karın bölgesinde bir orantı bozukluğu görebiliyormusunuz.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Merhaba Sayın yekim
    Canlının şuanki durumu hakkında bilgi verebiliyor musunuz ?
    Videoda göründüğü kadarıyla problem hava kesesinde , ve şuan bulunduğu tankta oldukça yoruluyor.

9. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Sabah işe gelmeden önce baktım normal gibiydi. Akşam tekrar bir video eklerim. Açken ve yem yerken ve sonrasını. Bu durum sürekli yaşanacak bi durum mu? Yada bu oburun aceleceleği yüzünden mi yaşandı

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Şayet durum normal ise Sayın Murat Parin 'in belirttiği gibi hava yutmuş olabilir.Durum aynı şekilde devam ediyorsa hava kesesi patlamış olma ihtimalini göz önünde bulundurmak gerekir.
    Hava kesesi: Balıkların su içerisinde dikey olarak su seviyelerini ayarlamada ve denge sağlamada rol oynayan önemli bir organdır. Bazı canlılarda ise solunum organı olarak da görev yapar. Bu kese gaz ile dolar vücut yoğunluğu azalır ve canlı yukarı çıkar. Gaz boşaldığında ise aşağıya iner. Zeminde yaşayan balıkların çoğunda bu kese yoktur.

Hava kesesi patladıysa çok üzülerek belirtmek isterim ki bir süre sonra canlıyı kaybedebilirsiniz.

11. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    İnşallah patlamamıştır. Pek hoşuma gitmesede cevaplarınız için teşekkür ederim. :(

12. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Benimde hiç hoşuma gitmedi verdiğim cevap :( fakat sizi bilgilendirmek adınaydı herşey

13. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Yanlış anlamayın. Sadece balığın ölmesi hoşuma gitmedi. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim tekrar

14. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    İlker geçmiş olsun. Hernekadar istemesekte canlı kayıpları bu hobinin ayrılmaz bir parçası bundan öncede vardı bundan sonrada olacak. Umarım bu seferlik atlatırsın ;)

15. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Geçen ay 2 adet cromisi kaybedince ve zaten kısıtlı imkanlarla Samsun gibi bir yerde bu hobiyi yaparken moralim sizinkinden biraz daha fazla bozuluyor açıkçası diye düşünüyorum

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  16. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Sayın yekim
    Rica ederim aksilikler hep yaşanır ve dünya üzeri bizim için hep engebelidir. Tankınız için geçerli olan kurallar bizlerin hayatları içinde geçerlidir. Önemli olan hayatın hiç bir noktasında yılmadan savaşmak diye düşünüyorum. Samsun gibi bir yerde bu hobiyi icra ederken moraliniz bozulmasın uğraştığınız hobi ve özellikle deniz akvaryumu zor ve öyle zannediyorum ki bulunduğunuz şehirde bu hobiyi icra eden sayılı kişiler sinizdir. Sizler moralinizi bozmayın ki hobimiz ayakta durabilsin. Dediğim gibi yeryüzünde her şey var olan tüm canlılar için ortada sizin sağlayamadığınız bir durumdan kaynaklı söz konusu bir şey yok. Üzülmeyin.
    Kendimden örnek vereyim misal ben hala deniz akvaryumu kurma cesaretini kendimde görmüyorum. Cesaretinizden dolayı sizi tebrik ederim.
    Sağlıklı hobiler dilerim.

veysel, murat parin, yekim ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Merhaba Yusuf
    Son durum hakkında bizi bilgilendirebilir misin ?

18. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Yaşıyor kereta

19. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Durum aynı mı peki ?

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Yok yok düzeldi. Dün akşam yine yanlanmaya başladı ama duzeldi.

MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş