1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Percula Yem Sorunu

Başlığı 'Palyaço Balıkları' kategorisinde icaydogan tarafından 25 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. icaydogan

icaydogan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    ismail
    Merhaba
    Dün bir çift percula aldım, tanka koydum. Elimde sera marka yem var dün akşam ve bugün yem verdim oralı bile olmadılar. Bir tanesi zaten akvaryumun bir köşesinde dikey bir vaziyette bekliyor. Yeni su değerleri , yeni bir ortam alışma süreci belki normal ama yem almamaları beni endişelendirdi. Bu yem almama süresi ne kadar daha sürer ve benim yapabileceğim birşey varmıdır? Yem verirken d.motoru , k.motoru vs. kapatmıyorum suya dağılıp gidiyor. Yanlışlık yapıyorsam lütfen uyarınız acemilikle balıkların ölümüne neden olamayım

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Alışma süresi tabi ki var ama balıklar ufaksa ve sizin verdiğiniz yem büyükse yiyemezler öyle bir durum varsa ya yemi ezin yada başka yemler deneyin...

3. icaydogan

icaydogan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    ismail
    Balıklar ufak evet ancak bendeki yemde küçük tanecikler şeklinde . Tabi suya bırakınca biraz şişme oluyor. Balıklar yeme doğru gitmiyorlar bile. Başka tavsiye edeceğiniz yem türü varsa denerim.

4. icaydogan

icaydogan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    ismail
    kullandığım yem sera marin granulat

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Balıklar yeni ithal ise yeme alışma süresi ola bilir, karides ezip verin ona hayır demezler...

Sayfayı Paylaş