1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Perculalar için Anemone arıyorum.

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Canlı İlanları' kategorisinde edi tarafından 22 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. edi

edi

İsim:
    Erdogan Yilmaz
    Arkadaşlar,

Perculalarım için konak şart oldu.Anemone arıyorum.Hobicilerden satmak isteyen varsa ilgilendiğimi bilmenizi isterim.

İyi günler.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Perculalar için Anemone arıyorum.

Erdoğan bey henüz erken anemon için. Bir ay daha beklemenizi tavsiye ederim.

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Bülent abi Tutun bu adamı. Erdoğan çok erken daha :sopa::sopa:

4. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Tutabilene aşk olsun halil. Sonunda sopayı yiyecek, ya benden ya temelden.
    Akıllanmaz bu çocuk. Kendi haline bırakın :heyo:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İyi bir anemonun tam zamanı.saat:gif

6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Tabi tabi, hatta powder blue eklemek için de en doğru zaman dimi Temel,
    Canlı manlı yok, 1 ay kayalara talim.
    Eklemene izin verdiklerimize şükret.
    Şu saatten sonra hiçbir denemeyi kaldıracak gücün ve sabrın olmaması lazım.
    Zira başka kayıp yaşarsan seni de kaybeder akvaryum camiası.
    :)

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Powder blue tang konusunda evet hatali ama Rose anemon uygun, zira perculalari konak olmayisindan stres yapiyor.

Bu is boyle iste. Deniz akvaryumu beyinde baslar diye bosuna demedik. Bosa giden masraf yerine simdi bu ihtyac karsilanabilirdi. Gerci anemon al diyoruz ama sogutucu alacagim dedigi icin diyoruz, yoksa olmaz yaz aylarinda.

Ne demisler, daldaki kus yerine eldeki kus daha iyidir.

Tapataklak mobil...

8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Valla şu anda çelikten sağlam canlı bile koyması sakıncalı. Yeni koyduğu canlının adaptasyon sürecinde o canlıya odaklanıp henüz oturmamış su değerlerini iyice bozması kuvvetle muhtemel. (aşırı yemleme, ısı düşürme yükseltme, katkı girme vs vs vs.).
    Bir ay canlı,sinek bile koymak yassak kardeşim.
    Son yorumum budur, bundan sonra vebali boynuna, ben karışmam.

9. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Ben Bülent abiye katılıyorum. Temel abi gaz vermesene Erdoğan kardeşimize.

10. edi

edi

İsim:
    Erdogan Yilmaz
    Yorumlariniz icin tesekkurler. Acelem yok aslinda sadece bu canliyida hobicilerden bulma cabasindayim. Hemen istesemde alamam.

11. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

12. edi

edi

İsim:
    Erdogan Yilmaz

13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

Çok geçmiş olsun.Ben ortak duygularımız adına yazmıştım.Ben kurulumumun 5. ayında aldım.Önceleri içine girmediler ama şimdi paylaşamıyorlar.İçine dalıp birde yan yatıyorlar.

14. edi

edi

İsim:
    Erdogan Yilmaz
  15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

Büyüklüğü hakkında hiç bilgim yok Erdoğan bey.Böyle bir canlıyı ilk görüş ve alışım açıkcası.Oda yeğenim kendini yerdenyere attığı için zorunlu olarak aldım.Kapalıyken iri bir mantar kadar.Halinden memnun sanırım.Şimdi sürekli bu halde.

16. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Anemon için bence hobiciden almak yerine düzgün yapılmış yeni ithalat almak daha mantıklı. Anemon zaten akvaryumlara çok uygun bir canlı değil. Hobiciler de Temel abi gibi anemonu büyütüp bölünmesini sağlayan kişi sayısı da çok az. Genelde ışık ihtiyacı tam karşılanamadığından mutual yaşadığı fotosentetik bakteriyi bırakmış oluyorlar bu da ömürlerini azaltıyor.

17. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

Burak birsürü olumsuzluk yaşayanları okuduğum için hiç almak amaçlı bakınmadım bile.Ama 10 yaşında bir çocukla heleki satıcının önünde baş edemiyorsun.Artık başıma ne gelecekse çekeceğim.Balıklar fena sahiplendi ama.Asla akvaryuma elimi sokamıyorum acayip ısırıyorlar.

18. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Ben bakılamaz demedim zaten, genelde hobiciler bakamıyor dedim. Mesela ışık ihtiyacı Temel abinin eski aydınlatması metal halide lamba 250W sanırım ve 4 adet T5. Yani bu aydınlatma da su şartları da uygunsa tabi ki bakılır hatta çoğaltılır. Ama işte genel hobici profili bu değil, soğutucu yok, ışık çok iyi değil, su şartları kötü bu duruma belki bazı balık türleri adapte olup yaşamını sürdürebilir ama anemon için aynı şey geçerli değil. Bana göre tazesi makbul. Seninkinde bir sorun görünmüyor şimdilik LED olayını ben tam bilmiyorum açıkçası yorumda yapamayacağım o yüzden, ama sıcaklığı 28'in üzerine çıkarmazsan bu şartlarda bir sorun yaşamazsın.
    Ekleme: Mesela senin anemon da, dikkat edersen ortada bazı beyaz lekeler mevcut. Yukarda bahsettiğim fotosentetik algleri suya bırakmış o kısımlarda, genelde büün anemonlar da az çok var bu beyazlama; anemonun durumunu o bölgeden takip edebilirsin. Beyazlıklar artmaya başlarsa tehlike çanı; ama azalmaya hatta yok olmaya başlarsa ne ala.

19. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

O ağız kısmındaki beyazlıklar alındıktan sonraki ilk hafta içinde oldu.Devamlı gözüm üstünde.Isı şimdilik 26'da sabit.Büyük akvaryum diatomu tamamlasın diğer mercanları ona alıp küçükte sadece anemonu ve perculaları bırakmayı planlıyorum.Isı o zaman pek oynamaz inşallah.

20. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Ufak bir fan takabilirsen o minik akvaryumu rahat soğutur. Yazı atlattıktan sonra da büyük akvaryuma alırsın çok mantıklı olur. Gerçi senin işin belli olmaz belki de soğutucu almışsındır bile:)

Sayfayı Paylaş