1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pes etmek yok

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde MYTHDIVER tarafından 3 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Arkadaşlar,
    Tuzlu su akvaryumu kuralı çok kısa bir süre olmasına rağmen balıklarımı kaybetmiş ve moralman çökmüştüm fakat forumdaki dayanışma sayesinde hiç üşenmeden akvaryumu tekrar boşaltıp tekrar doldurdum.Şimdi akvaryumun oturmasını bekliyorum ondan sonra balıklarımı ekleyeceğim inşallah bu sefer başarılı olurum.Sizlerin yönlendirmeleriyle seneler isteyen bilgi ve deneyime sayenizde 1 kaç günde ulaşabiliyorum.Sabır ve karalılıkla sizleri dinleyip bu işi öğreneceğime inanıyorum.İyi ki varsınız.
    Yeni kurulum aşamasına gelince
    500 lt canım Saros suyunu hortum yoluyla wc den boşaltmak cok acı bir süreçti :cekingen:
    Daha sonra tatlı su akvaryumundan kalan ve tuzlusuya geçtiğimde tabandaki mozaiklerin üzerine döktüğüm kum ve çakılları çıkarmak için 6 kova gerekti ki oruçlu oruçlu hiç kolay olmuyor ardından akvaryum içini iyice temizleyip duruladım.Bu arada Temel Abimden sürekli tiyoları almaya devam ettim.
    Üşenmeden tekrar arabanın koltukları söküldü ve mesai bitiminde 2 gün içerisinde Saros tan 500 lt su 4. kata tarafımdan çekildi.
    Bunları bana parayla kimse yaptıramazdı ama bu hobi böyle bir şey demek ki Yılmak yok Pes etmek yok.
    Şimdi ps mi kurdum suyun düzene girmesini bekliyorum.Bu arada hafta sonu mercan kırıklarım ve test ölçüm aletleriyle su düzenliyiclerim gelecek.Mercan kırıkları ve kayaları mı ekledikten sonra 1 hafta daha bekleyip balık siparişi vermeyi düşünüyorum.
    Bu satırları okuyan arkadaşlarımdan yanlış olduğum yanlış yaptığım yerleri söyleyecek arkadaşlarımı ve büyüklerimi sabırsızlıkla bekliyorum.Gerekirse bir 500 lt daha çekerim inadım inat.Sayenizde. :cicek:

2. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Kamil abi daha yolun başındasın abi ama terslikler yıldırmamalı bak benim başıma gelenlere .
    Önce dolandırıldım ama inat ettim devam ettim akvaryumu kurdum tam oturacak su birden ps nin hava hortumu tıkandı suyun yarısı salona neyse onada tamam sonra tekrar kur olmadı balık ekleyelim en dayanıklı 3 damselden biri ansızın kayboldu birde baktım masanın altında sonra diğeri ansızın acayip bir şekilde öldü dedim yeni tanka geçelim onda geçerken bir sürü sıkıntı dahada sonra akıntı motorunun suyun içerisinde yanması haydaaa tekrar su değiş yeniden kur bekle sabret olmadı akvaryumcuya para ver balık getirsin diye adam seni sallasın dursun o paranın yerine ihtiyacın olmadığı halde tuz al yeni kurduğun tankı camın kenarına koy güneşten faydalanmak için ama onunda sonunda odanın kapısıyla pencere arasınga oluşan rüzgar sonucu paaaat akvaryumun camı patlasın su olduğu gibi fooooşşşş tek balığım ve kayaları bir hafta kovada beklesin olmadı yeni tank yap sehba yap tekrar kur ama şimdi her önlem alınmış durumda ve sağlıklı 4 adet balığım var heryanı koraline algler kaplamaya başladı yosunlar gitti zararlı canlılar gitti . Yani güzel abim ben dedimki inadına reef dedim ve hala diyorum onun için pes etmek yok . Dahada yazmadığım bir sürü terslik oldu konuyu şişirmeyeyim ben :) . Buradaki tüm arkadaşların desteğinden dolayı teşekkürler ...

3. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Pes etmek yok

Kamil bey sizi takdir etmekten başka ne yapılabilirki :heyo:

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayirli olsun diyelim tekrardan. Yapilmasi gerekenler zaten yapiliyor hocam ellerinize saglik. 500 litre bir akvaryum ve Saroz suyu gibi avantajla basliyorsun. Hocam sabirla gidilirse goreceksin ki mukemmel bir akvaryumun var. Hedefini sen percula beslemek olarak belirtmissin ama hayir omurgasizlaiyla sartlara uygun mercanlariyla senin yazdigin gibi mutavazi degil cok daha farkli bir akvaryumun olacagindan suphen olmasin. Akvaryuma ekledigin turleri mutlu gordukce tur arayisina giriyor insan. iste bu noktada zekice davranilacak.

Umarim cektigin zahmetin karsiligini kat kat alirsin hocam.

Cep mesaj...

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Pes etmek yok

Kamil bey inat da inatmış maşallah. Gerçekten tebrik ederim.

Saygılar...

Sayfayı Paylaş