1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ph Metre

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde mandarin tarafından 10 Mart 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mandarin

mandarin

İsim:
    egemen kaya
    Ph Metremi satıyorum kullanmadım forumdan almıştım bende 40 tl fiyat istiyorum istiyen olursa canlı ile takas yapabiliriz...

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: ph Metre

Egemen bey PH metre duruyorsa almak isterim ama doğruluk payı nasıl memnun musunuz.

3. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Sorularin devamini ben devam ediyorum :)
    Atc ozelligi varmi
    Elektrod degisebiliyir mu
    Ne kadar zamandir kullaniliyor

Tapatalk Mobil

4. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Peki bende size yardımcı olayım ozaman:

TL 8685 GENEL ÖZELLİKLER

0 ile 14 pH aralığını ölçmek için tasarlanmıştır
    3 noktadan otomatik kalibrasyona sahiptir (pH4, pH7 & pH10)
    Su geçirmez özelliktedir
    Sıcaklık dengelemesi (ATC) özelliğine sahiptir
    Sıcaklık ve Ph değerlerini aynı anda görebilmeniz için çift ekrana sahiptir (pH & temp),
    ° C & F değerleri değiştirilebilir
    Düşük pil göstergesine sahiptir.

TL-8685 'de Bir ATC (sıcaklık sensörü) Dahildir . Sıcaklıktaki en ufak değişme okuma sonuçlarının doğruluğunu etkiler. Bu sebeple Sıcaklık sensörü ile elektrod kompanze olur ve sıcaklıktaki değişim ph ölçümünü etkilemez

Elektronik donanımları muhafaza etmek ve çevresel etkilerden korumak için Avrupa ElektroTeknik komitesi Standardizasyonu Kullanılarak geliştirilmiştir.

* Su ve toz geçirmez
    * Tek bir dokunuşla Otomatik Kalibrasyon
    * Değiştirilebilir ° C & ° F
    * pH ve sıcaklık Değerlerini aynı anda görebilme
    * Geniş ekran

Data & ATC Hold Butonuna sahiptir
    Otomatik güç kapama
    Kalem boyutu, cebe sığacak kadar küçük
    Düşük pil göstergesi
    Kolay Değiştirilebilir Pil (LR44)
    Yüksek kaliteli ve doğru test sonuçları garanti edilir
    Sıkı kalite ve Güvenlik standartlarında üretimi yapılmıştır
    Uygulama Geniş: Havuzlar, Akvaryumlar, Labs, Su Ürünleri, Araba yıkamak, Su test ve Atık su arıtma ,Süt ve süt ürünleri,yağ v.b...
    1 Yıl Garanti (ELEKTROD KURU ORTAMDA BIRAKILMAMALI SÜREKLİ ELEKTROD KORUMA SIVISINDA TUTULMALIDIR)

Yukarıdaki ibareye dikkat edin elektrot koruma sıvısı ile birlikte saklanmalıdır diyor. Bu satır çok önemli ayrıca sıfırının fiyatı 100tl Arkadaşımızın fiyatı 40 tl uygundur.

Daha bitmedi devamı var:

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
    Piyasada satılan bağzı emsal ürünler ölçüm probunun değişmesini bir avantaj gibi sunmaktadır. Ölçüm probu değişen ürünlerin hiç birinde koruma sıvısı bulunmamakta olup prob ömürleri çok kısa olmaktadır böylece her prob bozulduğunda 50-60 TL gibi bir ücret ödeyerek prob değişimi yaparsınız.
    Bu cihazların ortalama prob ömrü kullanıma bağlı olarak 6 aya kadar düşmektedir. Böylece her prob bozulduğunda size yeni cihaz almaya teşvik ederler bu durumda kullanıcı 60 TL vermek yerine 90 TL vererek yeni cihaz alma yoluna gider
    8685'in koruma kapağı içinde sünger ve koruma sıvısı bulunur.
    Bu özellik piyasada satışta olan benzer ürünlerde bulunmamaktadır.
    Koruma sıvısının en büyük faydası prob ömrünü 2-3 kat arttırmasıdır.
    Benzer ürünlerde prob ömrü kullanıma bağlı olarak 6 aya kadar düşerken bu cihazda bu süre 1,5 yıla kadar çıkmaktadır.
    Koruma kapağı sızdırmazdır.

Özellikler:

IP Grade: IP65
    Ölçme aralığı: 0 ~ 14pH
    Doğruluk: ± 0.2pH
    Çözünürlük: 0.1pH
    Kalibrasyon noktası: 4, 7, 10
    Sıcaklık hassasiyeti: ± 1 ° C
    Sıcaklık Çözünürlük: 0,5 ° C / ° F
    Otomatik Sıcaklık telafisi: 0 ~ 50 ° C
    Çalışma Sıcaklığı: 0 ° C ~ 50 ° C (32 ° F ~ 122 ° F)
    Nemi: 0 ~ 80% RH
    Otomatik Güç (Uyku Modu) Kapalı devre dışı bırakma özelliği
    Birim ° C & F seçilebilir
    Self Kalibrasyon
    Su geçirmez (IP65)
    Düşük pil göstergesi
    Depolama Sıcaklığı: 0 ~ 50 ° C
    Boyut: 165 x 35 x 32mm (L x G x Y)

Aksesuarlar:

ÜCRETSİZ 1.5V (LR44) Pil x 4
    Çalışma Kılavuzu
    Standart Kutu Ambalaj

Tüm ürünlerimiz "Sıkı kalite kontrol kuralları" EN ISO9001-2000 Standartları altında üretilmektedir

NEDEN OTOMATİK KALİBRASYONLU PH METRE KULLANILMALI?

1. Potansiyometre ile Kalibrasyonu ayarlanan cihazlarda sonradan kalibrasyonun kayma olasılığı yüksektir.
    2. Potansiyometre ile Kalibrasyonu ayarlanan cihazlarda ayarlama yapmak zaman alır.
    3. Kalibrasyon yapmak için 2 elin kullanılması gereklidir
    4. Zamanla Elle Kalibrasyon yapılan cihazın içerisindeki potansiyometrenin sarsıntıdan ve Kirlenmeden dolayı Kalibrasyon yapma özelliğive kalibrasyonu kısa sürede bozulabilir
    5. Otomatik sistemlerde Kalibrasyon Kolaylıkla tek bir tuşa dokunarak yapılır zamandan tasarruf ve pratiklik sağlar
    6. Ölçüm doğruluğu uzun süre kalıcıdır.
    PH KALİBRASYON:

Cihaz kalibrasyon yapmak istediğiniz sıvıyı otomatik tanımaktadır.

yani eğer siz pH 4 sıvısına cihazı daldırırsanız, cihaz yaptığı ölçüm ile pH 4 sıvısına daldırıldığını anlayacak ve CAL tuşuna bastığınıza o direk olarak ekranda pH 4 'ü göstererek kalibrasyon yaptığını bildirecektir. Bu işlem pH4 ve pH10 içinde geçerlidir.
    .
    Bu işlem sadece pH 4, pH7, ve pH 10 sıvıları için geçerlidir.

5. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Güzel açıklama olmuş Mustafa. Birde cihazın ne kadar süre kullanıldığını yazarsan satınalma süreci burada sonlanacak. :)
    Bu markaya göre değişir. Kendinden elektrod korumalı olanlar varmış duyduğuma göre.
    Ben yaklaşık 8 aydır adwa marka kullanıyorum. prob değişebiliyor. Hala sağlıklı ölçüm yapıyorum. Sanırım kullanılan malzemenin de önemi var.
    Daha önce değişmeyen bir modeli (amerikan markası) 6 ayda atmıştım.

6. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Bu tür ucuz kalem tipi phmetrelerden fazla birşey beklememek lazım. Ben bu güne kadar 2 adet phmetre eskittim, bundan yıllar önce ilk aldığım oldukça pahalı phmetre çok iyi bir modeldi, ama bugün bile o tip phmetrelerin sadece sensorleri 250 liradan başlıyor. Biraz özensizlikten, biraz ilk phmetrem olmasının getirdiği acemilikten cihazı adeta kaal ettim. En son cihazı tamamen ıslanmasına sebep olup bozdum. Sonraki dandik çin malıydı iki ölçümde sapıtıyordu , her ölçüm öncesi kalibrasyon sonra ölçüm yani anlayacağınız çok laçka bir cihazdı. o cihaz sayesinde phmetre kullanmaktan soğudum açıkçası.

7. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Cihazın nekadar süre kullanıldığını ben bilemem ki abi onu Egemen Beyin açıklaması lazım. Ben bu bilgileri cihazın satıldığı siteden aldım. Adamlar işlerine geldiği gibi açıklama yapmış. Elektrodun değişebilmesi bencede güzel bir özellik önemli olan cihazı nasıl kullandığımız ( Koruma sıvısı içerisinde saklayıp kullandığımızda uzun süre kullanacağımız kesin ) Birde abi bu tür cihazlar yerine kimyasal testler kullanmak daha doğru sonuçlar vermez mi. En azından elektrod derdi yok. Şöyle bir kıyaslama yapmak lazım bunu sizler ancak bilirsiniz. Bir test kitinin fiyatı 30- 40 tl arası değişiyor ve nekadar kullanabiliyoruz.

8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Likid testler 30 tl civarında Mustafa.
    Ortalama 50 ölçüm yapabiliyorlar.
    Eğer sık ölçüm yapmıyorsan mantıklı olabilir.
    Benim gibi Günaşırı 5-6 kere ölçüm yaparsan astarı yüzünü geçer.
    Şebeke çıkışı, membran çıkışı, tatlı su çıkışı, akvaryum derken her cihazı elime alışta 4-5 ölçümden aşağı bırakmıyorum garibanı.
    Bir de ölçüm kolaylığı var tabii.
    Ben ilk defa 4 sene önce almıştım. ilk kullanımımda 20 den fazla doğal kaynak suyu test etmiştim. Haftalarca ölçüm yaptım :)
    Kişiden kişiye, kullanım ihtiyacına göre değişir bence.

9. cagdason

cagdason

İsim:
    Çağdaş D. Son

Satılmadıysa ilgileniyorum bende Ankaradayım ortak bir yerde buluşup alış verişi halledebiliriz.
    Teşekkürler.

10. mandarin

mandarin

İsim:
    egemen kaya

Arkadaslar sürersiniz :) kusura bakmayın ben nete görememi bir süredir bu sebepten cevap yazmamadım . Ph metreyi bir arkadasımıza sattım . 3 ay kadar kullanılmıştı herhalde. :) . İlan kilitlenebilir . Hepinize çok tesekkur ediyorum .

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş