1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

PHA Polimer Biopellet Malzemeleri

Başlığı 'İleri Seviye Deniz Akvaryumu Konuları' kategorisinde burak ozu tarafından 9 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Temel Abi burada PHA dan kasit biyolojik olarak parcalanabilir plastik midir ?

Oyle ise bile resimdeki malzeme granul halde bulunur ve isil ve islem gormeden surec baslamaz. Yani resimde bulunan malzeme ile uretilmis olan plastik parca, son urun olarak uretildikten sonra cozunme baslayacaktir.

Plastik isinde calisiyorum ama tabiki once PHA olarak kast ettigin konuyu dogru anlamis olmam lazim.

Inceleme ve arastirmanda yardimci olabilecegim birsey olursa her zaman buralardayim.

Bu arada cok gecmis olsun...

Montimahir, YIKIKTEMO ve Pennywise bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Poli Hidroksi Alkanoat açılımı oluyor. Bunlar kendi içlerinde birçok karbon bazına sahip olabiliyor. Bizim özellikle üzerinde durmaya çalıştığımız %100 yani tamamının bio compostable olma özelliği, bu özellik % 40- 50 - 60 oranlarında değişim gösterebiliyor.

Düzenleme: 9 Haziran 2015
    burak ozu, mekatronik ve Pennywise bunu beğendi.
  3. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan

Bahsedilen PHA'nın parçalanabilmesi için ısıl işlem gerekmiyor, süreç biyolojik anlamda işliyor. Bu konuyla ilgili bir kaç sene önce kısa Süreli bir araştırma yapmıştım. Amaç çalıştığım firmanın arıtma tesisinde ürünün uygulanabilirliği mümkün müdür? Cevap bulmak amacıyla yaptığım araştırmalar ve farklı bir konu için Hollanda'ya yaptığım iş seyahatim sırasında PHA'nın kullanıldığını gördüm. Fakat maliyeti anormal boyutta olduğu için ilgim kısa sürede kayboldu. Ekleyeceğim link konuya ilgi duyan arkadaşlar için faydalı olacaktır:

http://web.firat.edu.tr/daum/docs/71/01 Biyolojik Parçalanabilir- Engin Gürtekin-ödendi-6 syf.doc

Montimahir, burak ozu ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Düzenleme: 9 Haziran 2015
    mekatronik, Montimahir ve burak ozu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş