1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Philips Tornado 6500K 685 Lümen?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde mustafa_1032 tarafından 26 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. mustafa_1032

mustafa_1032

İsim:
    Mustafa Erkısa
  2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: philips tornado 6500K 685 lümen?

Bitkili akvaryumlarda kelvin değeri önemlidir. Gerekli olan kelvin değerleri ise 6.500 ile 10.000 kelvin arasındadır. Sizin bahsettiğiniz florasanda 6500 kelvin. Bence problem yaratmayacaktır.

3. mustafa_1032

mustafa_1032

İsim:
    Mustafa Erkısa
    Cevap: philips tornado 6500K 685 lümen?

Yanına başka birşey eklememe gerek var mı acaba? Kırmızı mavi ya da mor tonunda mesela?

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Cevap: Philips Tornado 6500K 685 Lümen?

Bitkili akvaryumlarda mavi florasan kullanılmaz Mustafa kardeş.. Pembe diye kastettiğin florasan ise akvaryumlarda kullanılabilmeyi uygun olan ve onun için üretilen olan Sylvania Grolüx'tür..

http://www.akvaryumportali.com/threads/6820-Bitkili-Akvaryumlarda-Aydınlatma

Bu linke bakmanı tavsiye ederim.. Bu arada yazdığını bir araştırayım.. her 6500 k bizim işimizi görecek diye bir kaide yok.. Bizim aradığımız renk (kodudur) tonudur.. Soğun gün ışığı dendiğinde 10'larca seçenek çıkabilir.. 6200 k'lıkta soğuk gün ışığı var ama bize hiç faydası olmaz.. Çünkü renk tayfına baktığında bitkilerin ihtiyacı olan renk aralıklarını yansıtmadığını görürsün.. Onuda nasıl anlarsın verdiğim konuya bakarak ;)

5. mustafa_1032

mustafa_1032

İsim:
    Mustafa Erkısa
    Cevap: Philips Tornado 6500K 685 Lümen?

Anladım abi sağol ;)

5. gün oldu kullanıyorum ampulü. Bitkiler yemyeşil ve hızla uzuyorlar. Bir iki haftayada power led armatür hazırlamaya çalışacağım, büyük tankım için. Olmadı şerit led kuracağım. Florasanlar çok ısı vermeye başladı ve elektrik faturası bir hayli kabarıklaştı :serda:

Sayfayı Paylaş