1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Phytoplankton İçin Teşekkürler

Başlığı 'Deniz Bitkileri ve Macro Alg Yaşamı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 3 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bugün Levent bana sağolsun Phytoplankton yollamış. Oldukca güzel ve canlılar. Teşekkür ediyorum. Ekledim biraz akvaryuma, canlı yüküm Phytoplankton için çok da yeterli sayılmaz aslında.

Hangi mercanlar severek tüketir Levent yaz bakalım öğrenelim. Sonuçta kime yarar, kime yaramaz bilsin hobici. :bye:

Teşekkür ediyorum, ellerine sağlık.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Temel bunlar şişenin içerisinde ne kadar yaşıyor, yani bozulma süreleri nedir, aslında Levent'e sormam gerekiyordu, fark etmez sanırım.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ben de ona sordum zaten. :D Abi 2 günde bir çalkala şişeyi 15 gün yaşarlar dedi. Bu arada Murat yarısından fazlası senin bir ara bırakayım. Benim canlı türleri daha çok bütün karidese odaklı. :F Sana daha çok faydalı olur. Memnun kalırsan istersin zaten.

murer bunu beğendi.
  4. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Ben teşekkür ederim Temel abi senin gibi bir ustanın kullandıktan sonra gözlemlerini aktarması benim için çok önemli.Günde bir defa veya iki günde bir defa çalkalayarak 3 ay gibi bir süre canlı kalabiliyor çok rahat.Aslında normalde 6 ay gibi bir süre veriliyor planktonun canlı kalma süresi için ama ben 3 ay diyorum.

Aslında denizlerde olduğu gibi planktonlar tüm yaşam formlarını bir şekilde etkilemektedir.Mesela podlar direk olarak planktonla beslenirler ve plankton verilen tanklarda pod oluşumu önemli ölcüde hazılanmaktadır.Pod oluşumu hızlanınca doğal olarak normalde direk olarak planktonla beslenmeyen SPS'ler ufak podların bazılarını tükettikleri için plankton sayesinde beslenmiş olurlar.Ayrıca rotifer ve artemia zenginleştirilmesinde besin değerlerinin arttırılmasında kullanılabilir.Plankton kullanmaya başladıktan sonra poliplerin gelişiminde bir hızlanma ve renk değişikliği gözlemledim.Plankton girişini bazen direk olarak akvaryumda bulunam mercanların üzerine püskürtme şeklinde yapıyorum ve daha fazla plankton almalarını sağlıyorum.

murer, zgrkaralar ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Levent ,bir şişeyi bana verdi Temel bunu buzdolabındamı saklıcaz yoksa oda ortamı sıcaklıktamı ?Eğer canlılarda bir gelişme olursa mecburen Edirneye bir tur düzenliyeceğiz haberin olsun .:heyo:

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Teşekkürler Temel, Levent.

Bunu akvaryuma uygularken, gene sump motorunu kapatmamız iyi olur sanırım, suyun içinde fazla kalması açısından.

Levent direk üzerine püskürtüyorum diyorsun, şırınga yardımı ilemi yapıyorsun bu uygulamayı?

Sayfayı Paylaş