1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Picasso Trigger Problemi

Başlığı 'Puffers ve Trigger' kategorisinde Archangel tarafından 21 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Archangel

  Archangel

  Mesajlar:
  182
  Yer:
  Ankara
  İsim:
  Kerem m
  Arkadaşlar tankıma 1 hafta önce eklediğim picasso trigger sürekli ağzına kum alıp gezdirdikten sonra tükürüyor.Kayaların üzeri hep kum oldu fakat beni asıl endişelendiren anemonun, plate coralin ve tridacnanın üzerine kum gelmesi.Özellikle anemonun ve tridacnanın ağız kısımlarında sürekli olarak az da olsa bir miktar kum görüyorum.
  Bunun dışında halinden gayet memnun yem almasında falan hiçbir sıkıntı yok.Kuru yem yemiyor fakat karides ve kalamarı görünce deliye dönüyor :) . Tanktaki diğer balıklar niger trigger, purple tang, blue tang, file fish. Balıkların birbirleri ile en ufak bir sürtüşmesini de görmedim.Akvaryum resif akvaryumu olacak mercan yoğunluğu şu an az.Ne yapmamı önerirsiniz bu doğal davranış mıdır, yem mi az geliyordur, yoksa yeni tank stresi midir?
   
 2. murat parin

  murat parin

  Mesajlar:
  2.253
  Yer:
  pendik/istanbul
  İsim:
  murat
  Bir dönem beslediğim çok güzel bir canlı.Benzer davranış gözlemlemedim fakat kumda kurt ve benzeri canlılar varsa onları yiyor olabilir tükendiğinde kendiliğinde düzelecektir.
   
 3. KGEYGS

  KGEYGS

  Mesajlar:
  4.517
  Yer:
  ANKARA
  İsim:
  Yusuf Şahin
  Kuma mayın döşe Kerem :D Bu sorun bende de var bir nebze olsa. Elimden geldiğince dökülenleri temizliyorum. Kalanlar da doğal denge.
   
 4. Archangel

  Archangel

  Mesajlar:
  182
  Yer:
  Ankara
  İsim:
  Kerem m
  Ben de bayılıyorum çok tatlı.Göz teması kuruyor kerata :). Vazgeçmeyi de düşünmüyorum hiç ama bakalım biraz daha zaman vereyim
   

Sayfayı Paylaş