1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Picasso Trigger Problemi

Başlığı 'Puffers ve Trigger' kategorisinde Archangel tarafından 21 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Arkadaşlar tankıma 1 hafta önce eklediğim picasso trigger sürekli ağzına kum alıp gezdirdikten sonra tükürüyor.Kayaların üzeri hep kum oldu fakat beni asıl endişelendiren anemonun, plate coralin ve tridacnanın üzerine kum gelmesi.Özellikle anemonun ve tridacnanın ağız kısımlarında sürekli olarak az da olsa bir miktar kum görüyorum.
    Bunun dışında halinden gayet memnun yem almasında falan hiçbir sıkıntı yok.Kuru yem yemiyor fakat karides ve kalamarı görünce deliye dönüyor :) . Tanktaki diğer balıklar niger trigger, purple tang, blue tang, file fish. Balıkların birbirleri ile en ufak bir sürtüşmesini de görmedim.Akvaryum resif akvaryumu olacak mercan yoğunluğu şu an az.Ne yapmamı önerirsiniz bu doğal davranış mıdır, yem mi az geliyordur, yoksa yeni tank stresi midir?

2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Bir dönem beslediğim çok güzel bir canlı.Benzer davranış gözlemlemedim fakat kumda kurt ve benzeri canlılar varsa onları yiyor olabilir tükendiğinde kendiliğinde düzelecektir.

3. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Kuma mayın döşe Kerem :D Bu sorun bende de var bir nebze olsa. Elimden geldiğince dökülenleri temizliyorum. Kalanlar da doğal denge.

4. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Ben de bayılıyorum çok tatlı.Göz teması kuruyor kerata :). Vazgeçmeyi de düşünmüyorum hiç ama bakalım biraz daha zaman vereyim

Sayfayı Paylaş