1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pico Reef Çalışması

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde EgemenKARAA tarafından 22 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İyiolur ama biraz daha zaman tanımalı...;)

2. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Sıkıntı değil zaman da önemli olan bir şeylerin olması.. Tek sıkıntım bu kayadaki alg nedir ve görüntüden başka zararı var mıdır. Suyu aldığım tanka güveniyorum aslında çeşme suyu olmasına rağmen 5 yıllık bir tank ve içinde tang türleri ve angel'lar var. Suda sıkıntı olsa onlarda patlardı herhalde..

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Çeşme suyu kanısına neden vardın, tankta eskiymiş baya. Rutin su değişimlerini aksatmazsan sıkıntı olmaz. Yalnız yeşil algleri dengede tutacak balık olmayacağı için aşırı çoğalmada bir şekil müdahele etmek gerekebilir.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O yosunlar zararlı değil bilhasa şu anda faydası var oluşum bittikten sonra bakmak lazım gideceklermi çoğalacaklarmı...☺

EgemenKARAA bunu beğendi.
  5. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Açıkçası suyu aldığım abiyi çok tanımıyorum. Soramadım abi su RO değil mi diye ama abinin RO'dan bir haber olduğuna eminim benim karides tanklarının başında muhabbet ettik de orada çıtlattım biraz RO suyu falan bilmiyordu, damacayı da yokladım ona da gereksiz para dedi. O yuzden yapıcak bir şey yok. Bu algleri balıktan başka temizleyecek bir canlı yok mudur? Düzenli su değişimini ihmal etmem bir sorun çıkmaz inşallah ama diyorum ki ufak bir dıy ps mi yapsam? Yada ps olmazsa sump kulesine malzeme koymam gerekir mi? Şu anda sadece ufak bir torbada karbon var

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Karbonu haftası dolunca çıkar rutin su değişimi ile devam, alt yapın sağlam zaten belli diğer tanklardan da, çok sıkıntı çekeceğini tahmin etmiyorum Egemen. Ps için ise minik mame skimmer dediğimiz şekilde dıy yapılabilir istersen ama elzem değil bence.

7. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Sağol abi karbonu çıkartıyorum o zaman 1 hafta sonra. Nedense hiç içime sinmedi araştıryim de küçük bir dıy PS yapabilirim belki :)

8. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Egemen, 1 adet elektrik mavi hermit ekle. 1 haftaya kalmaz tertemiz yapar kayaları :)

Gmsy bunu beğendi.
  9. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Ona da bakiyim o zaman sağol Kağan :)

10. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Akvaryumda yeni kurulumun 5. Gününde ilk su değişimini yaptım. Aynı zamanda da benim ilk tuzlu su değişimim oldu bu anladım ki meşakkatliymiş :) 1 litre su çekip 1 litre damacana suyuna 2 çorba kaşığı tuz attım arttıra arttıra hidrometrem 1.024 gösterdi. Tabiki doğruluğuna inanmıyorum ancak tankımda 1.22 şu anda tuzluluk 3 aşağı 5 yukarı da olsa yine normal bir değer çıkar herhalde. Yapıcak bir şeyim yok Kütahya'da sormadığım adam sormadığım petshop kalmadı refraktometre kullanan yok. Napıcağımı da bilmiyorum. Onun dışında sağdaki kayalarda kahverengimsi sakal yosunu gibi hafif bir oluşum başlamış. Sanırım bu da kötü haber oluyor değil mi? Ben aldığım suyun çeşme suyu olmasına bağladım ama bilemiyorum. Aydınlatmam haqosun kendi lambası 32 beyaz 5 mavi 5 kırmızı led var 2.4w yazıyor üstünde 13.00-22.00 kesintisiz aydınlatma yapıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum :(

11. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Oluşan alglerin fotoğrafını çekmeye çalıştım çok belli olmuyor ama...

Ekli Dosyalar:

12. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Aydınlatma sürenizi biraz düşürün derim. 9 saat çok gibi. Bu türlü oluşumlar olabiliyor yeni kurulumlarda. Bende de olmuştu sakal yosunu bolca ama conchlar icabına baktı.

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryumu kendi haline bırakalım suçlu aramak için erken Egemen...;)

14. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Teşekkür ediyorum rahatladım açıkçası aydınlatmayı da bir yada iki saat azaltıyorum o zaman. Akvaryum suyunu aldığım abi balık siparişi verdi. Banada söyledi bir daha fırsat bulamayacağımı düşündüğüm için bir çift palyaço sipariş ettim bende onunkilerin içinde. Umarım tuzlulukta ya da suda genel olarak bir problem yoktur. Resmen Allah'a emanet gidiyoruz ama hadi hayırlısı artık...

15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Egemen öyle allaha emanet gidilmez.Elinin altındaki imkanları değerlendir :) Bizlerde gidip dükkanlardan almıyoruz,netten sipariş veriyoruz.İster sponsorlarımızdan,ister 2 nci el ilan açmış kişilerden bir refraktometre edin derim.

16. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Aslında bu akvaryumun malzemeleri komple internetten geldi :) Kütahya döne dolaşa refraktometre aradım ama almak için değil hidrometremi kalibre etmek içindi. Malesef şu anda refraktometre alabilecek durumda değilim en azından bir kaç ay, malum insan öğrenci olunca yemeden içmeden tüm parayı hobiye yatırıyo ama yaşamsal fonksiyonlar içinde bazı şeyler şart :D şaka bir yana çözüm yolu arıyorum bakalım düşünmekteyim hiç olmadı kabul eden birine sudan bir kaç ml kargoyla gönderip yardımcı olmasını isteyeceğim :p

YMR_AY bunu beğendi.
  17. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Diatom mu ne :D :p :p

Ekli Dosyalar:

18. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Görmemişin diatomu olursa oturur saatlerce izler. İlk heyecan cidden çok başka bir şeymiş. İyice arttı diatomda camlarda kaplanmaya başladı :)

WP_20150410_002.jpg

burak ozu ve veysel bunu beğendi.
  19. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Conch snail girme zamanı gelmiş de geçiyor Egemen.

20. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Conch, snail ve hermit giricem tanka ama burada bulamıyorum İlhan abiyi bekliyorum müsait olduğunda o gönderecek akdenizden :D

veysel ve ka2n bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş