1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pico Reef Çalışması

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde EgemenKARAA tarafından 22 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Yerli hermitler mercanlara musallat olabiliyor diyorlar. Hiç tecrübe etmedim ama. Conch snail zaten sıkıntı çıkarmaz da :)

2. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Ayrı olucaktı yanlış yazmışım snail ve conch yerli olucak, hermitte giricem tanka ama electric blue hermit düşünüyorum :)

3. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Ankarada birisi satıyor şuan electric blue. Bende 2 tane var. Enfes canlılar. Ama önermiyorum. Ne bulsa deviriyor. Senin tankta kayaların yerini bile değiştirir :)

Gmsy bunu beğendi.
  4. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Yosunları nasıl halledicem yoksa giderek artıyor üstteki kayanın algleri, yosun yiyen başka canlı var mıdır :)

5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Valla hermit kadar iyi yiyenini görmedim. Bi aksilik olmazsa bugün yarın sağlambir fotoğraf makinesi alacağım. Detaylıca çekerim yosun yediği yerleri. Resmen jiletle kazınmış gibi oluyor kayalar.

EgemenKARAA bunu beğendi.
  6. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Bugun sera'nın Kütahya bayisine gittim. Kutahyada tuzlu suyla ilgili malzeme/canlı bulunduran tek yer orası çünkü. 3 katlı bir set marine akvaryumları var. En üst katta angellar tangler vs. Bir sürü büyük tür var tabiki fiyatlar ateş pahası. Hiç palyaço yoktu kendime küçük alabileceğim balık ararken en alt katta kayaların arasında siyah beyaz bir balık gördüm. Türünü sordum damsel dedi. 4-5 cm bir boyda fiyatını sordum 50 lira dedi. Hemen alacaktım ama sormadan bir işe kalkışmak istemedim. Üç yada dört çizgili damsel sanırım hatırladığım balık düz siyah ortasında bir şerit beyaz vardı baktım en benzettiklerim onlar oldu muhtemelen yanlış hatırlıyorum. Acaba alsam mı size sormak istiyorum marine ve reef uyumu nasıldır :)

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Biraz sert balıklardır, özellikle siyah üstünde beyaz noktası olan domino damsel çok serttir. Senin dediğin zebra damsela benziyor. O fiyata değilde burada olsa 25 tl falan alınır tahminim. Ama küçük yerler bu iş için pahalı oluyor.

8. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Sertse alıcağım palyaçolara sıkıntı çıkabilir sanırım o zaman değil mi abi alan küçük zaten. Fiyat bana garip gelmiyor yellow tanglere 800 lira istediği için :)

veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hacim küçük damsela pek bulaşmamak lazım.

10. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Evet palyaçodan mercandan vaz geçtim akvaryumda alg besleyip üretmeye başladım. Biraz daha conch ayarlayamazsam sanırım akvaryumdan çıkıp evi sarıcak diatom :p :D

WP_20150419_008.jpg

burak ozu, muradtekin, ilker kapucu ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. jildrime

jildrime

İsim:
    yıldırım çetin
    Bu kadar diatom bana fazla gibi geldi, baska birsey olmasin, elinizde atil kafa motoru, veya dalga motoru tatli su icin kullandiginiz ic filtre felan akintiyi bir sureligine arttirin

12. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Valla bilmiyorum ama diatom olarak başladı 3 haftadır da hiç bir temizlik ekibi giril(e)mediğinden başkalaşım geçirip bağımsızlığını ilan etmiş olabilir diatom'um :) elimde kafa motoru vs yok ama küçük bir iç filtre alıp sadece motor kısmını kullanabilirim akıntı için

13. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Alpinin gönderdiği skimmer bugun elime ulaştı burdan kendisine çok teşekkür ediyorum tekrardan. Skimmer Rio nano skimmer'mış. Araştırdığım kadarıyla ayarını yapmak zormuş ki ben daha su çekmesini bile sağlayamadım :) videolarda üstteki hortumu su çekene kadar parmaklarıyla kapatıp su dolduktan sonra çekiyorlar ve çalışmaya devam ediyor. Ben çektiğim anda su tekrar boşalıyor. Sanırım nedeni hortumum altındaki somundaki kırıklık. Ne diyorsunuz olabilir mi ? WP_20150421_004.jpg

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Dostum sen yanlış yeri çevirdin herhalde, o ayrılan yeri hava almaması için havya ile eriterek kaynat ve orayı hiç çevirme orası sabit duracak, çalışması çok kolay sadece uzun saydam çubuğu aşağı yukarı haraket ettirerek ayar yapılıyor, çubuk aşağıdayken suyu hemen çeker, aynı şekilde çubuğu yukarı çektiğimizde hava emmeye başlar ps ye istediğimiz kadar hava verilir...

15. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Youtube'da videolara baktım o somunun sıkılmasını da söylüyor da çevirdim sonuç bu :) burayı havya ile değilde japonla yapıştırsam olur mu ki evde bunu eritecek kadar küçük havya yok. Sonra eriticem derken ortasına koca bir delik açarsam geri dönüşü olmayan bir parça :D

16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Keşke daha evvel anlatsaydım, youtubeyi boş ver o vida temizlik vb için, neyse japonlada olur her halde hava almasın yeter...;)

17. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Deneyelim bakalım evde yokmuş japon yarın bi alıp deniyim nolacak :)

18. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Egemen, conch kaç tane lazım, ben sana yollayım kargoyla.

19. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Kağan çok sağol 2 conch için kargo falan uğraşma şimdi bugun yarın mercan siparişi vericem zaten onlarla söylerim gelir :)

20. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Sonunda protein skimmerım çalışmaya başladı :D :D

WP_20150422_002.jpg

Sayfayı Paylaş