1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pico Soğutucu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde kaelthas tarafından 22 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. kaelthas

kaelthas

İsim:
    Sinan Çelik
    Aşağıda resimleri olan projeyi 40 litre net su alan tankım için geliştirmiştim. Aktif olarak hiç kullanılmamıştır, yaptığım denemelerde 30 derece ortam sıcaklığı olan bir hanede sürekli çalışarak 40 litre suyu 26 derece de tutmaktadır. Kendim yaptığım bu sistemin içerisinde bir adet şelale filtre, 1 adet peltier, 1 adet soğutucu fan ve alüminyum blok, bunları kontrol eden ısı kontrolcüsü mevcuttur. ısı kontrolcüsünün ayarlarını yaptım, Bağlantı şeması resimlerden de anlaşılabileceği gibi çok kolaydır. hem ısıtıcı hem soğutucu bağlanabilir. Elimde hali hazırda teco tr5 soğutucu vardı, bunu kullanmaktan vazgeçtim.

Sistemi alacak arkadaşların 20-25 litre civarı piko da kullanmaları tavsiyemdir, 40 litre için tavsiye etmiyorum, başedemeyebilir. 12v 800mA herhangi bir adaptör alıp sistemi çalıştırabilirsiniz.

Fiyatı 120 tl dir.

Sağlıklı mercan kolonisi ile takas mümkündür. Karma frag vs. ilgilenmiyorum. Takas zemini oluşur ise gelip mercanı akvaryumda görmek istiyorum.

İstanbul sultanahmet/çemberlitaş civarından teslim, numaram 0554 432 50 09 Sinan

ertnylmz ve veysel bunu beğendi.
  2. kaelthas

kaelthas

İsim:
    Sinan Çelik
    Güncel;

3. kaelthas

kaelthas

İsim:
    Sinan Çelik

Sayfayı Paylaş