1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pijama Kardinal / Sağlam kaldığı kadarıyla

Başlığı 'Foruma Hediyeleriniz' kategorisinde suret tarafından 12 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    4-5 cm boyunda. Hastalıktanmıdır yoksa biri mi didikledi bilemiyorum. Resimde görünen balık. 1 aydır bende. Sanırım son 4-5 gündür bu halde. Karidesten başka bir şey yemiyor. Bu haliyle kabul edecek birisi varsa hediye edeceğim. Bu arada düzelirse/iyileşirse gene hediye edeceğim.

reis bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Pijama Kardinal / Sağlam kaldığı kadarıyla

Bu hale getiren unsur ortadan kalkarsa düzelir bu balık. İlginç çünkü vurmaya da benziyor ama akvaryumunda sorun oluştu son dönemde ondan da olma ihtimali yok değil. Konuna bir bakalım neler kalmış elde.

3. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Tamam konuyu güncelliyorum o halde :)

4. sessegnon

sessegnon

İsim:
    ufuk bakkal

Zaten yaşamaz :)

5. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Ne diyeceğimi bilemiyorum şimdi. Yazıp yazıp siliyorum, bu balığı düzelteceğim, ondan sonra hediye edeceğim, konu kilitlenebilir mi rica etsem?

6. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz merak ettim. Muhtemelen başka bir balık tarafından tırtıklanmış bu balık. Akvaryum düzene girerse bu balık iyileşir.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kilitlemeye gerek yok, daha kardinale karpuz yedireceğiz. Su değişimi yaptın yanılmıyorsam, birkaç gün sonra bir %20 daha yap derim. Sonrasında sakince bekleme süreci iyi olur.

8. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Balık yaşar, renklerinde özellikle siyahında hiçbir kayıp yok. Az bir zaman olmadı Burak abi balıkları alalı, ilgiyle de durumu takip ediyorsunuz. Kuru yemi uzun süre sonra kabul ediyorlar. Daha önce söyledim mi hatırlamıyorum ama pul yem ve spriluna verebilirsiniz o da pul olursa daha iyi olur. Bunun haricinde somon da çok seviyorlar. Kardinaller çok kuvvetli balıklar ben betalara benzetiyorum tatlı sudaki.

9. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Bu akşam Naso ile beraber onu da aldım karantina havuzuna. karantina havuzu da balıklarla beraber senden aldığım plastik kap, bilirsin :)

kapta artemia yavruları vardı, yemedi. Kuru yem verdim almadı, spirulina, sera vipan pul yem, yemiyor. Belki sudan alıyor bir şekilde bunları onu da bilmiyorum. Ama karides verdiğimde yiyor. Somon da yedi gerçi doğru bak onu unutmuştum. Hatta hindi de yedi yılbaşında.

10. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Plastik kabı hatırlayamadım; ama akvaryumla bağlantısı olmayan bir yerdeyse iyi olmaz. Özellikle naso 1 saatte oksijeni bitirip, nitratı fırlatır.

11. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Yem yedirmek için akvaryumdan çıkardım ve bu işlem 10 dakika'yı geçmedi, 1 saat veya saatler boyunca akvaryumun dışında plastik kapta kovada tutmadım balığı.

Sayfayı Paylaş