1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Piko Akvaryum Yeni Kurulum - Diatom Süreci

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Hasan DİRİM tarafından 22 Ekim 2019 başlatılmıştır.

1. Hasan DİRİM

Hasan DİRİM

İsim:
    Hasan
    Herkese Merhaba,

Yeni başladığım tuzlu su akvaryumu kurulum ve aşamalarına ait görselleri sizlerle paylaşmak istedim. Önerileriniz ve yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Diatom süreci henüz başladı, 3. hafta içerisine yeni girdik.

Tank : 60 * 50 * 40

Su :50-55 LT / 25 Derece(+-1)

Tuzluluk oranı :1023

Ps: Boyu WG310

Dalga Motoru : Sobo WP100MA

Kum : 3-5mm Mercan Kırığı

Canlı Kaya : 7-8 Kg.

Canlı: Damsel (Dascyllus aruanus)

Aydınlatma : 6*3w Royal Blue + 3*3w White + Uv + Kırmızı ( DIY project ) - Kutu içerisine alınacak, proje aşamasında.

Yakın zamanda temizlik ekibi de dahil edilecek.
    Sarı kalem ile işaretli olan resimdeki kaya içerisi matkap yardımı ile açılarak mağara yapıldı, keyifler yerinde ;)
    1.jpeg 3.jpeg 3.jpeg 6.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 10.jpeg 6.jpeg 2.jpeg 1.jpeg 1.jpeg 4.jpeg

Efe Zorba, veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hoşgeldiniz. Kurulumunuz hayırlı olsun. Gayen derli toplu mütevazi bir başlangıç yapmışsınız. Diyatom öncesi canlı girişi biraz iddialı olmuş ama damsel dayanıklı balıktır atlatabileceğini düşünüyorum. Ps nizi dikkate alıp çok canlı girişi yapmaz iseniz sıkıntısız keyif sürebileceğinizi düşünüyorum

3. Hasan DİRİM

Hasan DİRİM

İsim:
    Hasan
    Çok teşekkürler, Canlı girişi bu hobiye girmeme vesile olan ve konu hakkında tecrübesine güvendiğim bir hobici arkadaşım ile oldu ve dediğiniz gibi tamamiyle balığın dayanıklılığı bunda etkili oldu. Şimdilik herşey yolunda, umarım böyle devam eder :)

selamlar,

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Atla deve değil kuralına göre oynandığı sürece çok az sıkıntı olacaktır o da hepimizde her seviyede oluyor. Tatlısudan birazcık daha fazla emek istiyor ama sunduğu görselli çok daha güzel ;)

5. Hasan DİRİM

Hasan DİRİM

İsim:
    Hasan
    Uzun bir süre tatlı su tankları ile uğraştım ve tuzlu suya neden bu kadar geç başladığımı hala soruyorum kendime :) Biraz geç kalınmış olsa da şu haliyle bile verdiği heyecan çok keyifli.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. montana

montana

İsim:
    İbrahim
    Hayırlı olsun. Yeni kurulum yeni heyecanlar:) Kaya dizaynını hafif kule oluşturacak şekilde de yapabilirsiniz. Demsel epey agresif ve bölgeci bir tür. Diğer balıklara ve dostça yaklaşmıyorlar ufacık boylarına rağmen.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hasan DİRİM bunu beğendi.
  7. Hasan DİRİM

Hasan DİRİM

İsim:
    Hasan

Sayfayı Paylaş