1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Piranha Natteri için Canlı Bitki ne Olabilir

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde frends28 tarafından 31 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. frends28

frends28

İsim:
    fatih kaya
    Piranha Natteri akvaryumuma canlı bitki koymak istiyorum. 5 adet natteri olan bir akvaryum, ne önerirsiniz teşekkürler?

2. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Cevap: pirana natteri için canlı bitki ne olabilir

Echinodorus türleri en uygunu olur bence.

3. frends28

frends28

İsim:
    fatih kaya
    Cevap: pirana natteri için canlı bitki ne olabilir

Cevap için teşekkürler, hemen ekledim canlı bitki.

Fakat akvaryumun suyu yaklaşık 1 haftada bulanıyor. Suyu %40 yeniliyorum, en fazla 1 hafta sonra yine bulanıyor neden acaba?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Piranha Natteri için Canlı Bitki ne Olabilir

Akvaryum suyunun erken bulanma nedeni hakkında yorum yazabilmek için hacim, balık sayısı, filtrasyon şekli, yem çeşitlerinin neler olduğu gibi bilgileri vermen gerek.

5. frends28

frends28

İsim:
    fatih kaya

70x50x50 yaklaşık 170 litre akvaryum. Jebo 825 dış filtre, hava motoru, 5 adet natteri piranha, beyaz mermer taşı, 5-6 mm çapında kumları, sarı kayalar var. 3 adet ağaç kökü mevcut, yem olarak da genelde tavuk göğsü, yüreği ve arada 1 canlı yem ile besliyorum.

6. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

170 litre piranhalar için yeterli değildir. 5-6 piranha için en az 250-300 litrelik akvaryum gerekir.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Evet hacim balıklara göre düşük. Ayrıca büyük olasılıkla ağaç köklerin suyun kararmasına neden oluyordur, bunun yanında düşük hacimden dolayı suyun bulanması veya kararması da doğaldır. Dış filtre içinde kaliteli karbon kömürü kullanımı suyun rengini berrak tutman konusunda yardımcı olur. Hacim küçük olunca da su değişim aralığını kısaltmak gerek.

8. frends28

frends28

İsim:
    fatih kaya

Şuan için böyle, balıklar yaklaşık 7-8 cm boylarında. İleride büyük akvaryuma geçeceğim inşallah. Filtre içinde beyaz içi delikli parçalar var. Herhalde kömür bunlar? Fazla anlamam ama büyük akvaryum kesin alacağım....

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kömür değildir beyaz dediğin parçarlar. Kömür siyah olur. Akvaryumu değişmen evet iyi olur.

10. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

O Litre Çok düşük bence, en az 250 ve kup seklınde natterı akvaryumu olmaz boylamasına olur ornegın 120x50x60 mesela... suyun bulanması normal o balıklar fazla kırletır dogasındada o sekılde yasarlar... ama haftalık %40 degısım sart

11. frends28

frends28

İsim:
    fatih kaya

Cevaplar için teşekkürler. Daha önce açmış olduğum konuda akvaryumun resimleri mevcuttur resimler BURADA

Sayfayı Paylaş