1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Piranhalar Hakkında

Başlığı 'Site Klavuz-İstekler' kategorisinde piranhanet tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. piranhanet

piranhanet

' Piranha Portalı ' adı altında açtığınız, yanlış alt başlıklara takıldım, Nattereri olarak açtığınız alt başlık gereksiz, PYGOCENTRUS (...ki siz bu başlığı yanlış yazmışsınız) alt başlığı içerisinde inceleyebilir, tartışabilirsiniz. Bu alt başlık 3 tür barındırmalı...
    Pygo.Nattereri
    Pygo.Cariba
    Pygo.Piraya
    Diger bir alt başlık SERRASALMUS olmalı ve bu alt başlık içerisinde 20-25 türü tartışabilirsiniz.
    Tetralar buraya yakışmamış bence,
    Bu alt başlıklara da portal demeniz olmamış ayrıca piranhaları bu kadar dar bir bakış açısı ile incelemek ve basite indirgemek üyelere bir şey katmaz.

Piranha' lar characidae üyesidir, characins ler, 1200 den fazla türü barındıran çok geniş bir ailedir, en yaygın ve popüler bir çok akvaryum balığı, bu aile ye mensuptur.
    Serrasalmidae ( serra veya sawed, salmus som balığısı ) ismi adlandırılan alt familya ya ait olmuştur.
    Serrasalmıdae nin alt familyası , genera da kendi içinde bölünür. Pygocentrus , serrasalmus , prıstobrycon , pygoprıstıs , metynnıs , catoprıon ve colossoma .

...
    Konunun moderatörü ve yöneticiler bu bölüme eğilmemiş.
    Bu doğrultuda en azından ben, forumda vakit geçirmiyor ve paylaşımda bulunmuyorum.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ynt: Piranhalar Hakkında

Bu konuda aslında sizinle aynı fikirdeyim. Platformlar içerisinde aslında bu türe ait bir katagori yoktur. Biz bu açılımı gösterdik. Alt katagori ayarlamaları yapılmakta zaten şu anda. Pirhanalar katagorisinde alt başlık kullanmayı düşünmüyoruz.

Önerinize teşekkürler...

Düzenleme mesajı ilave:
    Piranha katagorisi alt başlıkları kaldırılmış, katagori adı 'Piranha Portalı olarak değişmiştir.

İlginize teşekkür ederiz tekrar.

3. MELEK

MELEK

Ynt: Piranhalar Hakkında

:helalolsun:

Sayfayı Paylaş