1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pistol shrimp (Ateş eden karides)

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Emrah Ece tarafından 20 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Pistol Shrimp
    İlginç bir karides türü, kıskaçlarını hızla birbirine vurarak yüksek bir ses oluşturuyor ve avını öldürüyor.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

aha:gif Gitti temizlikçi karides bir kıskaç sesine. Enteresan bir video Emrah teşekkürler. Hayretle izledim. Ses ile öldürdüğü karides temizlik ekibinden ve çok yaygın akvaryumlarda olan bir tür ama akvaryumdaki kurnazlıkları doğada sökmüyor işte. Çok ilginç çok.

3. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Eliniz dert görmesin. :) Çok enteresan bir video,zevkle izledim açıkçası.Her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz.

4. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

Vayy be :)

Emrah , 10 numara bu ya :) Paylaşım için teşekkürler. em34:

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Bu karides kıskacını vurarak bu sesi çıkardığında çok yüksek sıcaklıklara varan birde hava kabarcığı atıyormuş avının üzerine :) Allahın yarattığı herşey çok ilginç, ölen karideste mahallenin güzeli gibi olurdu akvaryumda :)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Zaten videoda bariz görülüyor kıvılcım çıktığı. Zavallı karides neye uğradığını şaşırdı. :bilmem:

7. taygun

taygun Guest

Merhaba Emrah.

Rüyamda görsem inanmazdım. İnternet üzerinden pistol shrimp araması yaptım. Gerçekten de hayret verici. İlk başta animasyon olup olmadığı konusunda tereddüt yaşadım doğrusu. Çünkü karides deniyor ama daha çok bir kerevite benziyor. Acaba bir yanlışlık mı var dedim.

Sahip olduğu iki kıskaçtan büyük olanı ile şok dalgası yaratıp karides ve küçük balıkları avlıyormuş.

Hakikaten inanılmaz görüntüler.

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş