1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Planctonite Skimmer Teknolojisi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Fatih BARLAS tarafından 18 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Dünyada yeni çalışma prensibiyle çalışan bir skimmer yapılmış. Suda girdap yaparak
    köpük yapıyor.

Aquabee motor kullanılmış. Çalışma prensibini çözmek lazım DIY çalışmalar için.

Aşağıda videosu ve üretici firmanın sitesi mevcut. İzleyip lütfen yorum yapalım bu yeniliğe. İşe yarar gibi gözüküyor yaptığı köpüğe dikkat....

http://www.youtube.com/watch?v=sy8-A01uSpI

http://www.planctonite.com/

Heliak, grafikdelisi, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Cevap: Planctonite Skimmer tekmolojisi.....

Aslında normal ps den tek farkı motorun su püskürttüğü yere pervane gibi bir aksam takmışlar bu sayede girdap yapıyorlar.Üst kısımdada her saat başı devreye giren bir spatul gibi bir cihaz takmışlar bu sayade daha iyi bir toplama yapılıyormuş.Bizim forum yakında bu versiyonuda çıkarıcağına eminim.;)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Planctonite Skimmer Teknolojisi

Ellerine sağlık Fatih. Motor sıfır oksijen basarak sadece girdap ile toplama yapmıyor benim gördüğüm. Motorun hava emişi mevcut sanki. Su içerde döner pervanelere çarparak değirmen tarzı dönmeye başlıyor. Toplamasının daha iyi olup olmadığını tam anlayamadım ben açıkcası. Üst kısımda durağan bir köpük birikimi ver gibi görünüyor ama akvaryumda bu toplanma memnun eder mi şüpheliyim.

İş yapmaya gelince yapımı çok ama çok basit, girdabın güçünü motorla ayarlamak çok kolay. Fakat işlev olarak tam emin değilim videoya bakarsak.

4. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Para tuzağı , sadece ps atık kabı temizleme aparatı 1000 eur tutar diyorum pinli ps 'ye devam.:heyo:

5. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS

Teoman abi inan fiyatına bakmadım. İspanyol bir firma geliştirmiş. Ben sadece çalışma mantığı üzerine durdum. Yani mantık olarak işleyiş şekli yapılabilir. Bence Dıy denenebilir bu mantıkla bir ps. 5000 lik aquabee ile yapmışlar yani güçlü itiş mevcut. Projelendirmek lazım.

Sayfayı Paylaş