1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Plati Doğum Yapmıyor

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde harun_99 tarafından 18 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun
    S.a Arkadaşlar
    Resimlerde gördüğünüz plati hamile.Anüsü siyah fakat Hala doğum yok.Bu plati doğum yapsın yoksa kafayı yicem:der:.Çılgına döndüm beklemekden.Hatta yavruluğa bile aldım.
    RESİM

2. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    Cevap: Plati Doğum Yapmıyor

Harun bey biraz sabredin önünde sonunda doğuracaktır hamileyse bence biraz daha vakti var sanırım. Yavruluğa erken almanızda sıkıtnı olabilir stres durumda kabız olursa balığınız ölebilirde aceleci davranmayınız bence biraz daha vakit istiyo platyniz :)

zgrkaralar bunu beğendi.
  3. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Yokk kabız olmadığından eminim,patlayacak kadar şişmiş karnı belirli bir siyahlıkda da var.Galiba stres yapıyo.Bu balığı bana zaten(METİN SUVAR) Metin abi verdi,o söyledi yavruluğa almamı.

4. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

Hımm tabi bilemem yeterli erkek balığınız varsa doğumdan sonra damızlık akvaryumunuza attığınızda gün tutun. 6 günde yumurta oluşturur ve erkekler yeterli ise 20gün kuluçka süresinin sonunda her 26 29 günde yavrularınız olur ve gün tutarsanız sizin için çok kolay olur ve hazırlıksız yakalanmamış olursunuz.

Sağlıklı balıklar.

5. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Saol Yasin bu gün sabah saat 04:15 de doğum yaptı yaklaşık 53 tane ama bütün yavrular ölü doğdu.Birisi tek yaşıyor İyİ gÜnLeR :cicek:

Sayfayı Paylaş