1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Plati kuyruk erimesi

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde morrisono tarafından 1 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. morrisono

morrisono

İsim:
    onur yok
    Merhaba arkadaslar... Yaklasik 2 yildir akvaryum hobisi ile ugrasiyorum. Gecen yil yasadigim sehirde kurdugum 50 litrelik akvaryumumda sorunsuz sekilde lepistes plati ve cöpcü besledim. Kasim ayinda baska bir sehire tasindim ve ayni akvaryumu tekrar kurdum ama neredeyse 5 6 tane plati baligim kuyruk erimesi ile öldü. Akvaryumcuya anlattim bana su düzenleyici verdi faydasi olmadi, sonra sera mycopur diye bir ilac verdi, faydasi yok, forumlari arastirdim tuz ekleme yönetemi denedim, faydasi olmadi. Isin bir diger ilginc yani da kuyruk erimesinden sadece platilerim öldü, lepisteslerde hic bir sorun olmuyor. Yardimci olabilirseniz cok sevinirim, platileri cok seviyorum ama böyle devam ederse bir daha almayacagim :(
    Not: 15 günde bir %30 luk su degisimi yapiyorum, su düzenleyicisi kullanmama ragmen suyu bir iki gün dinlendiriyorum, ic filtre var, akvaryum 50 litre 2 disi lepistes 4 disi plati 2 cöpcü 5 6 tane de lepistes yavrusu var, akvaryum bol bitkili.

Sayfayı Paylaş