1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Plati Rahat Durmuyor

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Ankaraguclu tarafından 17 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Bende erkek plati var birisinin kıpırtısını görse hemen tozutuyo deliriyor. Bu sabah bir baktım motorun üzerine çıkmış ölüyomuştu son anda gördüm yem verirken. Yok mu bu balığı sakinleştirecek birşey çok deli. :stop:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Plati Rahat Durmuyor

Miraç yani korkudan mı atlayıp zıplıyor bu balık yoksa diğer balıklara saldırmaktan mı?

Reçete yazmak için bu bilgiye ihtiyaç var da. Bazen bazı balıkları teneşir paklar o bakımdan soruyorum.:)

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Abi herhangi bir saldırı yok mesela birisini görsün çıldırıyor kaçmaya yer arıyor diğerleri öyle değil gayet sakin bir şekilde duruyorlar.

4. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Saklanacağı bir yer var mı ? Mağaradan oyuktan ziyade biraz bitki çok iyi olur eğer yoksa. Garibanı rahatsız eden şeyler olduğu için tehlike anında pırt diye oraya saklanacak. Bir müddet orayı kendine yuva belleyecek. Bir süre daha geçtikten sonra ortama iyice alışınca bi bitkiye girip çıkcak bi ortaya gelip gidecek. Hayat böyle sürecek... Herkes mutlu olacak. Herşey çok güzel olacak.. demeti 5 liradan iki üç parça elodea, java moss işi kurtaracak... Belki de buna da para verilmeyecek, forumlardan ücretsiz temin edilecek.

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Sağol Burak abi ama nasıl ücretsiz abi :D

6. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

sen ne istediğini söyle, bende bitki yok ama bulur buluşturur gönderirim.

7. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Abi Allah bir değil bin kere razı olsun.Bana çabuk yetişenlerden lazım çünkü akvaryum'um da hagen kum plastik bitki ve deniz kabuğu var başka birşeyim yok :(

8. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Bana özel mesajla adres bilgilerini gönderebilirmisin? el altında bilgilerin bulunsun.

9. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Abi şuanda bir kafedeyim adresi tam olarak bilmiyorum eve geçince vereyim.Diş çektirmeye gideceğim akşama doğru evde olurum abi.

10. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Eyvah eyvah :)

11. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Ne oldu abi

12. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Şimdi şöyle diyeyim, ben bir kaç gün içinde bazı akvaryumculara gideceğim yosun ve sirkülasyon motoru için. Bitki ağırlıklı araştırmalarım olacak yani. Eğer elde edebirsem size de seve seve gönderirim, hatta elde etmeye de çalşacağım. Bunun dışında sizin bu akvaryuma ekleyebileceğiniz bitki türleri elodea, zeytin, gül, cabomba, subulata, saz olabilir. Bitkileri canlibitki web sitesinden kolaylıkla temin edebilirisiniz, hatta kendileri Kavaklıdere'dedir :) Beklerim derseniz, zamanı için kesin bir söz veremiyorum fakat elde edince göndereceğim. Bu da benim akvaryumculara gidip araştırma yapmamla ve biraz da cüzdanımla ilgili bir durum :)

13. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Tamam abi :D

Sayfayı Paylaş