1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Plati Yavruları Neden Öldü!

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde harun_99 tarafından 21 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun
    S.a Arkadaşlar
    Dün akvaryumumdaki dişi plati sabah saat 04:15'de doğum yaptı.Yaklaşık 54 tane yavru doğdu :shh:.Ama bu yavruların 53 tanesi birden ölü doğdu,sadece birisi şuan hayatta ve hala doğum devam ediyor 1 saatde bir bi tane daha doğum yapıyor,ve yeni düşen yavrular bile ölü.Sizce bu 53 yavrun hepsinin birden ölüm nedeni nedir,sizin yazacağınız yorumlara ihtiyacım var.:an:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Plati Yavruları Neden Öldü!!!!!!!!!!!!!! :(

Geçmiş olsun üzüldüm onca yavruya. Sorunun kaynağı birden fazladır bu durumlarda ve yorum yapmak güç. Doğum yapan balığın akvaryumda bulunduğu süre, önceki sağlıklı doğumlar veya sağlıksız doğumlar, annenin zaman ayarı konusunda sıkıntı yaşaması, yine doğum dönemindeki sağlık sorunları, akvaryum şartları vb.

3. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Akvaryum şartları konusunda bi sorun olduğunu sanmıyorum.Çünkü akvaryumum devamlı iç filtre ve ısıtıcı ile 26 C derecede ısı sabit duruyor.Yem olarakta Tetra Diskus veriyorum.Galiba sorun yavrulukta olduğundan da olabilir.:cicek:

4. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Bence balığın ilk doğumu olması, yavrulukta strese girmesi ve akvaryuma yeni girmiş olması en önemli etkenlerdir.

5. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Helal Metin abi :D

6. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

bence balığın ilk doğumuyla alakası yok yavru yemi olarak pul yem yada japon yemi tavsiye ederim ve sıcaklığı 28e yükseltmekle birlikte iç filtre yerine pipo kullanırsanız yeni doğan yavrular çelimsiz olsalar bile durgun suda kendilerine geleceklerdir.

7. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Malesef ısıtıcım bugün patladı:shh:.Balıklarımıda elektirik çekti 4 balığımı kaybettim.1 tanesi de ancak kurtuldu ölümden döndü. :(

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Geçmiş olsun Harun.Isıtıcı neden patladı ?

9. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Dip çekimi yaparken ısıtıcının fişini çekmeyi unutmuş,su eklerken ısıtıcı patlamış ama balıklara birşey olmamış.Daha sonra ısıtıcının rezistansı da ısıtır pardon:gif diye tekrar fişe takmış ondan sonrasını siz tahmin edin.:yazik:

10. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun
    Cevap: Plati Yavruları Neden Öldü!

Talihsiz Kader :D.Bende böylece bi ders aldım kendime.Artık neyin neyle çalıştığını biliyorum.Sanırım insan hata yaparak bilgi kazanıyor.İyİ gÜnLeR :cicek:

Sayfayı Paylaş