1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Platilerim Hamile Mi (videolu)

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde BlueFall tarafından 29 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. BlueFall

BlueFall

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Bilal Kahraman
    Aslında bu gibi sorular belki yüzlerce kez soruldu ama bu hobiye henüz 2-3 hafta önce başlamış biri olarak yeterli bilgim yok, gerek video izleme siteleri gerek forumlarda araştırma yaptım ama aklımda genel bir yargı oluşmadı. Balığın anüsündeki siyahlık hamilelik işareti olarak söyleniyor, benim balıklarımda da bir siyahlık var ama deriye yakın değilde daha içlerde sanki. Video net değil ama yinede bir fikir verir umarım.

**Balıklarım sizce hamilemi, eğer hamileyse doğumlarına tahminen ne kadar süre var?

Bu birincisi
    [video=youtube;uXLh52N5UsM]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uXLh52N5UsM[/video]

Bu da diğer platim
    [video=youtube;gA1qwNu9Two]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gA1qwNu9Two[/video]

Buda tankın genel görünüşü

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Platilerim Hamile Mi (videolu)

Evet Plati balıkların hamile. Zaten yaydıkları koku takip edilmelerine neden oluyor. Videolar süper olmuş tebrikler.:ay:

3. BlueFall

BlueFall

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Bilal Kahraman

Cevap için teşekkürler :) ancak ben bu işte yeni olduğum için neler yapmam gerektiğini bilemiyorum. Anne adaylarını yavruluğamı almam lazım, bugün tül yavruluk aldım ona koysam anne adaylarını bir sakıncası olurmu, yoksa ana tanka rafyamı koymalıyım. Ya da ikisi nede gerek yok ana tanktaki saklanma yerleri yeterlimi? Birde bu işlemleri ne zaman yapmam lazım yani sizce doğuma ne kadar süre var tahmini olarak

4. Yağız

Yağız

İsim:
    yağız

Yavruluk iyidir :) doğumada çok yok gibi geldi :) anne adaylarını demişken 1 tek balık var benim gördüğüm eyer 1 den fazla varsa aynı yavruluğa ayraç olmadan koymanızı tavsiye etmem

Sayfayı Paylaş